Kultura, sztuka » Kultura

Oddaj głos na najciekawsze filmy WAW Festival!

Trwa WAW Festival – konkurs filmów krótkometrażowych organizowany przez fundację We Are Water firmy ROCA. Wraz z pierwszym dniem Festiwalu widzowie oraz jury mogą oddawać głosy na najciekawsze ich zdaniem prace.

Pierwsza edycja WAW Festival dopiero się rozpoczęła, a już można uznać ją za wielki sukces. Na konkurs swoje prace zgłosiło aż 450 uczestników z 72 krajów!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


WAW Festival to pierwszy międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody. Celem konkursu jest wybranie i docenienie autorów najlepszych filmów, których prace przedstawią i zainteresują świat tematyką deficytu zasobów wodnych i żywności.

Najbardziej wartościowe filmy Festiwalu wybierze zarówno jury jak i publiczność. Widzowie będą mieli szansę oddać głos na najciekawsze ich zdaniem projekty do 31 maja 2012 roku. Specjalnie dla nich Fundacja uruchomiła system głosowania przez stronę internetową Festiwalu – www.weartwaterfestival.org.

W skład konkursowego jury weszli znani i cenieni przedstawiciele świata filmowego i literatury: m.in. Maria de Medeiros (aktorka, która grała np. w filmie Pulp fiction), Isabel Coixet (reżyserka filmowa znanych pozycji np. film Elegia) oraz Carlos Jiménez Renjifo, przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych. Będą oni wybierać najlepsze w trzech kategoriach: paradokumentalne i dokumentalne filmy krótkometrażowe, filmy animowane oraz mobile videos.

Wyniki głosowania oraz podsumowanie obrad jury zostaną ogłoszone w czerwcu. Zwycięzca pierwszej edycji Festiwalu będzie miał możliwość wzięcia udziału w jednym z projektów Fundacji We Are Water i nakręcenia na jego temat filmu dokumentalnego. Będzie mógł również uczestniczyć w kręceniu następnego filmu Isabel Coixet. Otrzyma również nagrody dodatkowe.

Fundacja We Are Water została założona przez firmę ROCA w 2010 roku, a jej głównym celem jest wspieranie inicjatyw dotyczących niewystarczających zasobów wody na całym świecie. Fundacja skupia się na edukowaniu i informowaniu o tym, jak ważne jest racjonalne użytkowanie wody. Zachęca także do wspierania akcji w regionach, w których potrzebne jest zwiększenie dostępu do wody pitnej. Firma Roca od lat oferuje także rozwiązania oszczędzające wodę i energię w swoich produktach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AgencjaS4

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »