Rozrywka i wypoczynek » Sport

Odkładająca się tkanka tłuszczowa

Odkładająca się tkanka tłuszczowa
Zobacz więcej zdjęć »
Tkanka tłuszczowa jest czymś, z czym zasadniczo chcemy walczyć i walczymy. Oczywiście jest to dosyć powszechne stwierdzenie, gdyż tak naprawdę przecież wiele osób ze swoją tuszą nie walczy, a przynajmniej walka ta nie przybiera żadnej realnej formy.

Otyłość to w głównej mierze nasze własne zaniedbania. Tutaj jak ulał pasuje powiedzenie, iż lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wedle powszechnych szacunków, z otyłością problem ma około stu milionów ludzi na całym świecie. Musimy także uściślić pojęcia, gdyż nadwaga to jeszcze nie otyłość. Ta zaczyna się od pewnego przedziału wagowego, jak również związana jest z określoną tuszą. Otyłość to choroba, która jest bezpośrednią przyczyną występowania innych bardzo groźnych chorób. Możemy tutaj wskazać na choroby związane z sercem, na cukrzycę, na choroby stawów czy też na niektóre rodzaje nowotworów. Bez wątpienia, zatem można mówić o otyłości, jako o bardzo groźnej chorobie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Istotne leczenie

Jeśli więc mówimy o chorobie, to musimy wspomnieć także o leczeniu. Nie obędzie się oczywiście bez bardzo radykalnej diety, gdyż to ona jest przecież bezpośrednią przyczyną powstania otyłości, ale na samej diecie nie możemy skończyć. Dietą i ćwiczeniami można walczyć z nadwagą, ale nie z otyłością. W jej przypadku musimy sięgnąć po bardzo specjalistyczne leki. W tym momencie na rynku mamy obecne dwa zasadnicze leki na otyłość. Mowa jest o Xenicalu oraz o leku o nazwie Meridia. Są one dostępne tylko i wyłącznie w aptekach i jedynie za okazaniem recepty. Ponadto stosowanie tychże leków musi być stale kontrolowane przez lekarza, gdyż na każdą osobę te leki mogą mieć nieco inny wpływ. Wszelkie inne środki farmakologiczne określane, jako skuteczne sposoby na otyłość, nie są oficjalnie dopuszczone, jako narzędzia do walki z otyłością. Mówiąc o tej walce możemy także wskazać na operacje chirurgiczne, jako na jedną z metod walki z otyłością. W tym przypadku jednak musimy mówić tylko i wyłącznie o sytuacjach skrajnych, gdy wszelkie inne metody już zawiodą, gdy wszelkie leki, wszelkie środki farmakologiczne okażą się nieskuteczne.

Polacamy http://sterydy.net/arty/159-co-czy-kulturystow-i-kobiety-z-nadwag Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »