Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Odkryj wirtualny świat w Bonarce

Odkryj wirtualny świat w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Fascynującą odskocznią od realnego świata będzie high-tech weekend w Bonarce (25-26 sierpnia). To impreza dla fanów nowoczesnych technologii oraz osób pasjonujących się wirtualną czy rozszerzoną rzeczywistością (VR i AR).

Będzie można stanąć oko w oko z humanoidalnym robotem, stworzyć cyfrowe graffiti, odwiedzić wirtualne zoo oraz doświadczyć innych e-rozrywek. Hitem będzie gra sterowana myślami. Na uczestników imprezy czekają ponadto atrakcyjne nagrody, do wygrania w licznych konkursach.

Wydarzenie w Bonarce to wyprawa w nowy wymiar zabawy i edukacji, a zarazem symultaniczna prezentacja nowinek technologicznych, informatycznych oraz naukowych ciekawostek. Wszystkie cyberatrakcje rozmieszczone zostaną w kilku miejscach galerii handlowej i będą dostępne od godz. 12:00 do 20:00.

Odnaleźć się wśród nich pomogą futurystyczne znaki oraz specjalnie przygotowana mapa, po której goście będą poruszali się niczym po grze miejskiej czy planszowej.

W roli konferansjera i przewodnika wystąpi MoBo: skory do rozmów robot humanoidalny. Zdaniem futurologów to tylko kwestia czasu, kiedy te sztucznie inteligentne „stworzenia" zastąpią człowieka w prostych czynnościach związanych z obsługą i handlem. Pasaże Bonarki to świetna przestrzeń, aby oswoić się z przedstawicielem tego gatunku.

Niczym w świecie science fiction poczują się panie, które zdecydują się na futurystyczną stylizację makijażu, fryzury lub paznokci. Te atrakcje dostępne będą w strefie stanowisk kosmetycznych, którą urządzą salony z Bonarki.

Poniżej opisy atrakcji high-tech weekendu.

STANOWISKA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI, a wśród nich:

COSMO SYMULATOR. Innowacyjne urządzenie składające się z ruchomej platformy oraz hełmu VR 5D Oculus, wprowadzające uczestników w galaktykę wirtualnych wrażeń. Misja obejmująca kosmiczny wyścig oraz eksplorację Układu Słonecznego z pokładu statku kosmicznego.

MOONWALK - SPACER NAD PRZEPAŚCIĄ. Emocjonujący spacer nad wirtualną przepaścią. Przejście,
w specjalnych okularach, na granicy świata realnego i iluzorycznego.

VR STEP. Gogle wirtualnej rzeczywistości wprowadzające uczestników w świat pasjonujących pojedynków kosmicznych i beztroskiej lewitacji w materii międzyplanetarnej.

SYMULATOR RAJDOWY 4D. Realistyczna symulacja 4D ekstremalnego wyścigu samochodowego. Odczuwalne wibracje i nachylenia na zakrętach, różne nawierzchnie drogi oraz przeciążenia sięgające 2G przy
dynamicznych przyspieszeniach i hamowaniach pojazdu.

PLATFORMA 9D VR. Prawdziwa przygoda w wirtualnym świecie. Dzięki platformie 9D VR z hełmem rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift uczestnicy orbitują na wahadle i kosmicznej karuzeli lub szybują na paralotni prosto do tajemniczego nawiedzonego domu.

AUGMENTED REALITY - KOSMOS I WIRTUALNE ZOO w świecie rozszerzonej rzeczywistości (AR - augmented reality). Bliskie spotkania z UFO i kosmonautami oraz z wirtualnymi zwierzętami 3D: słoniem pingwinem, pandą, żyrafą, żółwiem i delfinem. Specjalna aplikacja umożliwi również zrobienie sobie zdjęcia z wybra­nym zwierzakiem, dodanie do niego opisu i przesłanie na podany adres mailowy.

ART SPACE - CYFROWE GRAFFITI. Wirtualne obrazy, cyfrowe dzieła sztuki i fantazyjne szablony graffiti na wielkiej multimedialnej ścianie. Ekran reagujący na cyfrowy spray, wykonujący zdjęcia i dający nieograniczone pole do kreatywnej zabawy artystycznej. Spektakularna i przyciągająca uwagę multimedialna atrakcja. MASTERMIND - GRA STEROWANA MYŚLAMI. Rodzaj supernowoczesnej neurozabawy. Dzięki zminiaturyzowanej technologii EEG możliwe staje się odczytywanie subtelnych fal mózgowych i tłumaczenie ich na język komputerowy. Dalej jest już tylko zabawnie. Poprzez siłę skupienia można kontrolować obiekty w grze, uczestnicząc w ten sposób w niezwykłej rozrywce toczącej się tylko w głowie. Grać można samemu lub konkurować z przeciwnikiem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »