Dom » Wnętrza

Odmień swój regał z książkami

Regał z książkami to mebel, który trudno ruszyć. Oprócz przechowywania książek rzadko służy dekoracji pomieszczenia. A nawet stary regał może świetnie się prezentować.

 Porządki i układanie


Raz na jakiś czas warto zrobić porządek na regale z książkami. Część lektur, które nas już nie interesują i nie będziemy do nich wracać, możemy oddać do biblioteki lub oddać znajomym. Pozostałe książki odkurzamy i układamy na nowo. Możemy wrócić do poprzedniego układu lub nadać nowy porządek. Istnieją zwolennicy układania książek według tematyki, epokami, według autorów, rozmiarów, a nawet kolorów. Ważne, żeby układ również spełniał rolę praktyczną – abyś mógł umiał odnaleźć potrzebną pozycję. Ale jeszcze poczekaj, bo...


...możesz ozdobić nie tylko regał, ale i książki. Za pomocą kolorowego papieru można stworzyć tęczową bibliotekę. Innym pomysłem jest owinięcie wszystkich pozycji w biały papier. Na grzbietach wystarczy ręcznie dopisać autora i tytuł. Biała wersja na pewno przypadnie go gustu zwolennikom minimalistycznego wystroju.


Odnawianie regału


Nawet starą meblościankę można atrakcyjnie odnowić. Wystarczy przemalować ją na biało lub pastelowo, aby osiągnąć fajny efekt. Nie zapominajmy o malowaniu tylnej ścianki – będzie widoczna zza książek. Dobrym pomysłem jest pomalowanie jej po prostu na biało, jeśli resztę mebla zamierzamy pomalować na kolorowo. Można także wnętrze obkleić dekoracyjną tapetą. Dzięki temu stary mebel będzie się prezentował jak te z magazynów dla dekoratorów wnętrz.


Ozdoby i dodatki


Każdy mebel, nowy lub stary, możemy uatrakcyjnić dodając trochę światła. Umiejętnie dobrane oświetlenie podświetli księgozbiór oraz wprowadzi do pomieszczenia przyjemną atmosferę. Możemy również wyodrębnić jedna lub kilka półek i zamiast książek położyć na niej elementy serwisu, ozdobne filiżanki i inne bibeloty. Oczywiście nie za dużo. Podobnie ze zdjęciami w ramkach – można za nimi ukryć mniej lubiane lub zniszczone książki. Ładne ramki do zdjęć doatępne są na Castorama.pl Ramki do zdjęć można także wykorzystać do zaprezentowania w nich grafik, małych obrazków, zasuszonych liści lub cytatów z ulubionych książek – będzie to świetnie współgrać z charakterem naszej biblioteki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »