Dom » Budownictwo

Odnawianie i konserwowanie dachu - o czym pamiętać?

Dach jest jednym z ważniejszych elementów domu. Często to, od niego zależy, czy na ścianach nie będą się tworzyć nieciekawe plamy, a na suficie nie będzie widać żadnych zacieków.

Niestety dach, podobnie jak inne elementy domu wymaga konserwacji. To jak zostanie ona przeprowadzona zależy od kilku czyPrzed rozpoczęciem prac, należy również ocenić stan samego dachu, dzięki czemu stwierdzimy jak szeroki zakres prac musi zostać wykonany. Szczególną uwagę należy zwrócić na te elementy, które wydaja się być na pozór w bardzo dobrym stanie jednak, kiedy przyjrzymy się im bliżej zobaczymy, że być może one również wymagają naprawy.Pamietajmy tez, aby sprawdzić, na któe rodzaje prac, konieczne jest uzyskanie pozwolenia.

Nie można zapominać o tym, że dach domu to również rynny, które być może muszą zostać uszczelnione. Kiedy nasz dom pokryty jest tradycyjną dachówką lub też blachodachówką wtedy jego naprawa ogranicza się tylko do wymiany uszkodzonych elementów. Natomiast, kiedy dach został pokryty warstwą papy, wtedy zwykle zapada decyzja o tym, aby na zniszczoną już warstwę położyć kolejną, która będzie stanowić bardzo dobrą ochronę przed deszczem.

Bardzo często konserwacja dachu ogranicza się do pokrycia jego powierzchni specjalnymi farbami, które będą chronić jego powierzchnię na przykład przed korozją. Jest to rozwiązanie, które zaleca się zastosować w przypadku dachów, które zostały wykonane pokryte specjalną blachą. Jednak te proste rozwiązania nie zawsze są wystarczającymi. Zdarza się, że uszkodzenia dachu są na tyle poważne, że niestety jego naprawa polega na położeniu dachu od nowa.

Wymiana łat oraz położenie nowej warstwy blachodachówki to często najlepsze rozwiązanie, na jakie można się zdecydować. Przystępując do konserwacji dachu należy jednak zawsze pamiętać o względach bezpieczeństwa. Bez względu na to, czy będziemy odnawiać dach spadzisty, czy też płaski, bezpieczeństwo musi być na pierwszym miejscu.

Należy zadbać nie tylko o to, aby zniszczone elementy dachu, które zwykle są zrzucane na ziemię z bardzo dużej wysokości nie wyrządziły nikomu krzywdy, ale również by osoby znajdujące się na dachu nie uległy żadnym wypadkom. Zabezpieczenia w postaci lin, stabilnych drabin czy asekuracja ze strony pozostałych pracowników są niezwykle ważne. Tylko zachowując względy ostrożności prace związane z naprawą dachu nie będą miały tragicznego zakończenia.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alicja Rewa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »