Dom » Wnętrza

Odświeżamy salon - pomieszczenie do relaksu

Odświeżamy salon - pomieszczenie do relaksu
Zobacz więcej zdjęć »
Jednym z ważniejszych czynników jaki ma wpływ na przemeblowanie mieszkania jest odświeżenie go. Odświeżenie sposobu życia w danym miejscu, uczynienie na nowo komfortowym. W tym celu nie tylko zmienia się ułożenie mebli, ale też stare zastępuje się nowymi, oraz usuwa się niektóre zbędne przedmioty.

Pomysłem na odświeżenie mieszkania może być podejście nieco minimalistyczne – w pomieszczeniach, w których chętnie przebywamy możemy zmniejszyć liczbę mebli, by uczynić kilka obiektów najważniejszymi, zachęcającymi do komfortu.

Przestrzenny salon

Przykładem niech będzie pusty niemal pokój z wielką sofą na środku, zestawem telewizyjnym, małym stojakiem na książki, regałem, stolikiem na drinki i herbatę. A całość otaczają jedynie kwiaty – na ścianach wiszą obrazy lub dekoracje. To wszystko. Pomieszczenie staje się żywe i niesamowicie przestrzenne. Idealne do zapraszania gości i codziennego relaksu.

Większe wejście

Ciekawym rozwiązaniem do stworzenia takiego pokoju może być również wyburzenie części ściany – by wejście było bardziej obszerne. Oznacza to, że w naszym mieszkaniu tworzymy ciągłość pomiędzy pokojami. Odczucie pokoju do relaksu jest wtedy bliskie codziennym zajęciom (takim jak na przykład sprzątanie, gotowanie), ale posiada też swoją unikalność. Przechodząc z pokoju do pokoju czujemy w nich świeżość tego większego, bardziej oświetlonego. Daje to bardzo pobudzający efekt i co ważne, nie trzeba wcale spędzać wiele czasu na sofie by poczuć się świeżo – wystarczy, że wiemy o jej obecności.

Konieczne przy ingerencji w ściany może być zmiana okablowania w domu. To są dodatkowe koszty jakie musimy ponieść – trzeba również znaleźć alternatywę dla ścieżek kabli.

Każdy dom ma swoje serce

Co interesujące, aranżacja jednego pokoju nie jest dużym wyzwaniem. Można to zrobić zupełnie za darmo nie zmieniając mebli. Można dodać kilka elementów dekoracyjnych co też nie będzie kosztowało dużo. Warto jednak odświeżyć kilka kluczowych elementów – jak sofa, stół.

Renowacja pokoju przeznaczonego do odpoczynku może okazać się strzałem w dziesiątkę jeżeli czujesz, że Twoje życie stało się zbyt statyczne. Warto je odświeżyć, pomóc w relaksowaniu się.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monrou

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »