Firma » System prawny

Odzyskiwanie odszkodowań – misja zakończona powodzeniem?

Odzyskiwanie odszkodowań – misja zakończona powodzeniem?
Zobacz więcej zdjęć »
Walka o należne nam pieniądze z tytułu uszczerbku na zdrowiu jest często długa i nierówna. Ubezpieczyciele często nie wypłacają żądanych kwot i swoich praw trzeba dochodzić na drodze prawnej. Jakie mamy możliwości działania?
Uszczerbek na zdrowiu w polskim prawie

Wypadki mogą zdarzyć się w każdej chwili, w pracy, domu, czy ogrodzie. Przykra dla nas sytuacja może być skutkiem naszego błędu, osoby trzeciej lub wynikać z czynników zewnętrznych. Jeśli w wyniku wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu, możemy ubiegać się o rekompensatę. Uszczerbek na zdrowiu w polskim prawie oznacza trwałe lub czasowe uszkodzenie ciała lub roztrojenie zdrowia. Pierwszy aspekt dotyczy wszelkiego rodzaju złamań, skręceń i zwichnięć. Drugi mówi o wszelkiego rodzaju zakłóceniach w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. O odszkodowanie może ubiegać się osoba, która doznała uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego, przy pracy, czy wskutek błędu medycznego. Polskie prawo przewiduje trzy formy rekompensaty. Są to: odszkodowanie, renta oraz zadośćuczynienie za doznane krzywdy.

Renta oraz zadośćuczynienie za doznane krzywdy

Renta przyznawana jest w szczególnych przypadkach. Zaliczamy do nich trwałą lub tymczasową utratę zdolności do pracy zarobkowej, wzrost wydatków na zakup lekarstw i opiekę zdrowotną. Rentę otrzyma także osoba, która na skutek wypadku utraciła możliwość dalszego rozwoju kariery. Zadośćuczynienie natomiast jest formą rekompensaty finansowej przyznawaną za doznane krzywdy moralne, utratę dochodu, czy konieczność zmiany zawodu. Ograniczenie aktywności życiowej także zalicza się do tej kategorii.

Odszkodowanie i zwrot kosztów

Ubezpieczyciele często nie wypłacają poszkodowanym pełnej należnej im sumy. Dlatego warto sprawdzić wcześniej, jakie świadczenia przysługują osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu. Lista tych praw jest stosunkowo długa. Można ubiegać się o zwrot kosztów leczenia, zarówno tego, które już się odbyło, jak i tego, które jest planowane. Po za tym, poszkodowany ma prawo do zwrotu należności z tytułu transportu siebie oraz rodziny. Także przystosowanie domu, czy zakup odpowiedniego auta może zostać sfinansowane z tych właśnie środków.

Odzyskiwanie odszkodowań Toruń – pomoc prawna

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z decyzji ubezpieczyciela, możemy dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Walkę o odzyskiwanie odszkodowań Toruń warto rozpocząć od spotkania z prawnikiem. Zwróćmy uwagę, czy to zagadnienie jest jedną z jego specjalności. Wybór prawnika, który ma doświadczenie i odpowiednią wiedzę w tematach ubezpieczeń, zdecydowanie zwiększy nasze szanse. W trakcie spotkania dowiemy się, o co najlepiej będzie się ubiegać oraz jakie szanse mamy na odzyskanie pieniędzy od ubezpieczyciela. Odzyskiwanie odszkodowań Toruń nie jest rzeczą niemożliwą do zrealizowania. W obliczu kłopotów zdrowotnych warto walczyć o to, co należy się nam z tytułu opłacanych ubezpieczeń.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

notatkiprasowe.thefirst

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »