Dom » Wnętrza

Ogrzewanie w nowoczesnej kuchni

Ogrzewanie w nowoczesnej kuchni
Zobacz więcej zdjęć »
Przygotowywanie posiłków stało się dla wielu ludzi jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Aby wspólne gotowanie z rodziną lub przyjaciółmi było jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać o odpowiednią aranżację kuchennego wnętrza.

Nowoczesna kuchnia rzadko kiedy stanowi odrębne, zamknięte pomieszczenie. Zwykle połączona jest z jadalnią lub salonem, dzięki czemu nawet niewielkie mieszkanie znacznie zyskuje na przestronności.  Tzw. „otwarta kuchnia” jest ważnym elementem strefy dziennej, w której w równym stopniu liczy się wygoda i styl. Reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia możemy podkreślić na wiele sposobów, niekoniecznie za pomocą multifunkcjonalnych mebli czy innowacyjnego sprzętu AGD. W roli praktycznej dekoracji kuchennego wnętrza doskonale odnajdą się designerskie grzejniki, jakie znajdziemy w ofercie marki Purmo.

Jeżeli na instalację grzejnika mamy do dyspozycji wąską powierzchnię ściany, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie model Kos V. Jego cechami charakterystycznymi są zaokrąglone krawędzie oraz całkowicie gładka płyta czołowa. Grzejnik możemy wyposażyć w specjalny uchwyt, który ułatwi nam suszenie ściereczek i ręczników. Kos V dostępny jest w czterech długościach (300, 450, 600 i 750 mm) oraz 3 wysokościach (1800, 1950 i 2100 mm).

Faro V marki Purmo to również grzejnik pionowy, który przyda otwartej kuchni wizualnej atrakcyjności. Model ten wyróżnia się subtelnie profilowaną płytą czołową i bardzo dobrze współgra z różnymi stylami wystroju wnętrza. Faro V oferowany jest w tych samych wymiarach, co Kos V. Obydwa modele możemy zamówić w różnych wariantach kolorystycznych, osiągając niezwykle oryginalny efekt aranżacyjny.

W sytuacji, gdy kuchenna zabudowa utrudnia nam znalezienie odpowiedniego miejsca do montażu grzejnika ściennego, Purmo proponuje ogrzewanie podłogowe. Ponieważ wszystkie elementy systemu schowane są w posadzce, to zastosowanie tego rozwiązania w żaden sposób nie ogranicza naszych możliwości rozplanowania wnętrza. Wielką zaletą ogrzewania podłogowego jest energooszczędność – system zapewnia optymalny dla człowieka rozkład ciepła w pomieszczeniu, co pozwala na obniżenie temperatury nawet o 2°C i znaczną redukcję kosztów ogrzewania domu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »