Dom » Budownictwo

OKAM z rekordową liczbą - ponad 500 sprzedanych i 650 wydanych mieszkań w 2023 r.

OKAM z rekordową liczbą - ponad 500 sprzedanych i 650 wydanych mieszkań w 2023 r.
Zobacz więcej zdjęć »
OKAM zamknął rok 2023 z rekordowym dla firmy wynikiem sprzedaży na poziomie ponad 500 mieszkań. W ręce klientów trafiły klucze do około 650 lokali. Istotnym wydarzeniem było ogłoszenie Master Planu dla największej w historii firmy inwestycji - F.S.O. PARK.

Przychody dewelopera za 2023 r. wyniosły ok. 400 mln zł. Rok 2024 r. zapowiada się równie dynamicznie - strategia OKAM obejmuje rozwój 12 projektów deweloperskich. Na 2024 rok deweloper prognozuje wybudowanie 1000 lokali w 3 polskich miastach: Warszawie, Łodzi i Katowicach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Rok do roku OKAM odnotowuje wzrost liczby lokali sprzedanych i przekazanych - sprzedaż w 2023 r. przebiła 500, a przekazania - 650 sztuk, w tym aż 473 mieszkań dotyczy jedynie Central House - największej w historii firmy inwestycji zrealizowanej bez podziału na etapy. Wartość umów deweloperskich zawartych przez OKAM w 2023 roku wyniosła niemalże 367 mln zł, zaś wartość umów przenoszących własność - około 400 mln zł.

W nowy 2024 rok OKAM wkroczył z czterema umowami o generalne wykonawstwo na łączną kwotę sięgającą 370 mln zł. Podpisane z końcem ubiegłego roku - zabezpieczają realizację inwestycji w Warszawie: II etap Cityflow (z Unibep) i WARZELNIA by BOHEMA (z FineTech Construction), w Łodzi: NOW (z FineTech Construction) oraz w Katowicach: IV etap Inspire (z Grupą TK).

OKAM ambitnie wchodzi w 2024 rok. Kontynuujemy realizację strategii zakładającej sprzedaż rokrocznie ok. 500 mieszkań w segmentach medium plus i premium w atrakcyjnych lokalizacjach i z uwzględnieniem standardów Nowej Polityki Jakości. Nie tylko prężnie rozwijamy założone projekty, ale także rozbudowujemy bank ziemi. - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

W styczniu 2024 r. OKAM zawarł umowę przedwstępną, zabezpieczającą grunt w aglomeracji warszawskiej, na którym powstać może nawet 1000 mieszkań. Firma podpisała również dwa listy intencyjne na zakup działek w Łodzi z potencjałem realizacji kolejnych kilkuset lokali.

Miniony rok był również korzystny dla OKAM pod kątem finansowym.

Wartość przychodu osiągniętego przez spółki z Grupy OKAM wyniosła ponad 400 mln zł przy zachowaniu stabilnej marżowości na projektach. Ponadto w lipcu 2023 r. OKAM Incity sp. z o. o. s. k. a., wyemitowała 2-letnie, zabezpieczone obligacje o wartości 27 mln zł, które jako pierwsze w historii OKAM zostaną wprowadzone do obrotu na rynku ASO Catalyst. Popyt na obligacje wśród inwestorów zarówno detalicznych jak i instytucjonalnych przewyższył podaż o blisko 30 proc. - podaje Joanna Szafranek, CFO OKAM Capital.

Deweloper zakłada emisję kolejnych obligacji w 2024 r., które wspierać będą jego plany inwestycyjne, w tym przede wszystkim zakup gruntów pod przyszłe inwestycje.

Podsumowanie inwestycji OKAM w 2023 roku oraz plany projektowe firmy na rok 2024

Warszawa

F.S.O. PARK, Jagiellońska

 • W ramach I fazy F.S.O. PARK powstać ma 2000 mieszkań dla ponad 4600 osób, lokale handlowo-usługowe, szkoła podstawowa dla 650 uczniów, a także pierwszy fragment 10-hektarowego parku.
 • Koncepcja architektoniczna dla inwestycji ogłoszona została we wrześniu 2023 r.


W 2024 r. będziemy koncentrować się na dopracowaniu I etapu największej inwestycji w historii OKAM - F.S.O. PARK w Warszawie. Mamy nadzieję, że projekt zostanie finalnie zaakceptowany przez władze miasta w opracowanym przez nas kształcie, dzięki czemu start inwestycji mógłby nastąpić w 2025 r. W bieżącym roku będziemy pochylać się również nad kolejnymi etapami F.S.O. PARK, których realizacja wymaga zaangażowania wielu partnerów tworzących wraz z OKAM Business Community. - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City.

Projekt F.S.O. PARK realizowany będzie przez OKAM na przestrzeni ok. 25 lat, na działce po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych o wielkości 62 ha. Wizja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. 

CENTRAL HOUSE

 • W 2023 r. OKAM oddał do użytkowania swoją największą inwestycję zrealizowaną w ramach jednego etapu; sprzedane zostały wszystkie z 479 lokali. Najmniejsze mieszkanie liczyło 26 mkw. (1-pokojowe), a największe 114 mkw. (5-pokojowe).
 • To pierwszy projekt firmy, który powstał w pełni zgodnie z jej Nową Polityką Jakości, zakładającą prośrodowiskowe rozwiązania oraz udogodnienia podnoszące jakość życia mieszkańców. Deweloper przekazał do ogólnego użytku m.in.: strefę rekreacji z bilardem, sauną i siłownią, taras na dachu z grillem elektrycznym i projektorem do kina plenerowego, punkt car spa, bazę rowerową oraz pojazd elektryczny. 


BOHEMA - Strefa Praga

 • W 2023 r. OKAM zamknął sprzedaż mieszkań w II etapie kompleksu przy ul. Szwedzkiej, który obejmował 4 budynki z 270 mieszkaniami.
 • WARZELNIA by BOHEMA to ostatni budynek realizowany przez OKAM w ramach kompleksu. Deweloper wybuduje 67 loftów w standardzie premium, o powierzchni od 28 do 104 mkw. Apartamenty cechować się będą m.in. wysokością sięgająca do 3,5 m, dużymi aluminiowymi oknami ze szprosami czy fornirowanymi portalami i drzwiami wejściowymi. Dodatkowo do lokali przynależeć będą zielone przestrzenie. Zakończenie prac planowane jest na II kw. 2025 r. 


CITYFLOW

 • Trwa budowa I etapu projektu, w ramach którego do końca 2024 r. powstaną dwa budynki z 333 mieszkaniami.
 • W I kw. tego roku rozpocznie się II etap inwestycji obejmujący 416 mieszkań, a ich budowa potrwa ponad 2 lata.
 • Inwestycję charakteryzować będzie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku i podnoszących komfort życia mieszkańców. Wśród nich znajdzie się system zarządzania mieszkaniem Appartme, ciekawie i przyjaźnie zaaranżowane tereny zielone z układem automatycznego nawadniania zbieraną wodą deszczową, Działać będzie ponadto bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów. 


Łódź

Strefa PROGRESS

 • Obecnie realizowany I etap projektu zakłada powstanie ponad 270 mieszkań, z czego najmniejsze będzie liczyć ok. 33 mkw., zaś największe 2-poziomowe ok. 155 mkw. Planowane oddanie do użytkowania I fazy inwestycji ma nastąpić w 2024 r.
 • W trakcie przygotowań jest również II etap.
 • W obrębie inwestycji pojawi się m.in. strefa mieszkańca wraz z przestrzenią do co-workingu, klub fitness, wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, a także stacje do ładowania aut elektrycznych czy serwis naprawy jednośladów.

NOW

 • W I kw. 2024 r. OKAM rozpocznie budowę nowej inwestycji mieszkaniowej NOW, która powstanie w sąsiedztwie kompleksu biurowego - ŁÓDŹ.WORK. Złoży się na nią ponad 300 mieszkań o powierzchni od 29 do 113 mkw.
 • Projekt dostarczy mieszkańcom udogodnienia, jak strefa fitness, taras na ostatniej kondygnacji czy system automatyki mieszkaniowej pozwalający na zarządzanie lokalami. Do użytku mieszkańców będzie ponadto strefa street workoutu, baza hulajnóg i rowerów. Zakończenie inwestycje planowane jest na pierwszą połowę 2026 r.

Katowice

INSPIRE

 • OKAM zrealizował dotąd trzy etapy kompleksu INSPIRE (I - 110 mieszkań, II - 60 lokali, III - 68 apartamentów).
 • W I kw. 2024 r. rozpoczną się prace budowlane w obrębie ostatniego IV etapu. Obejmie on trzy budynki z 188 mieszkaniami o wielkości od ok. 28 mkw. do 142 mkw. Jego zakończenie planowane jest na I kw. 2026 r.
 • Osiedle zostanie wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz system odzysku deszczówki. Do dyspozycji mieszkańców będzie siłownia, strefa mieszkańca z bilardem i kącikiem zabaw dla dzieci, a także pojazd elektryczny Renault Twizy. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »