Technologie » AGD - RTV

Okap szufladowy Mythos Pull-Out Touch z nagrodą iF Design Award 2017

Okap szufladowy Mythos Pull-Out Touch z nagrodą  iF Design Award 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Dyskretnie ukryty w szafce, gdy nie jest używany, elegancko i łatwo wysuwa się w gotowości do pracy – prosty i wydawałoby się niepozorny okap szufladowy.

W zasadzie tak, ale najnowszy okap Franke Mythos Pull-Out Touch przełamuje ten stereotyp. Nie tylko dlatego, że jego ascetyczne wzornictwo właśnie zostało docenione przez jury międzynarodowego konkursu iF Design Award 2017, ale także
z powodu innowacyjnej technologii, którą skrywa stalowa obudowa.

Prosta, oszczędna forma okapu Mythos Pull-Out Touch doskonale wpisała się w jeden
z współczesnych dyktatów designu: mniej znaczy lepiej. Bezpretensjonalne proporcje, symetrycznie wysuwany pochłaniacz i biała szklana obudowa zapracowały wspólnie na tę zaszczytną nagrodę. Przemyślana technologia urządzenia czyli wskaźnik nasycenia filtra węglowego oraz silnik Nautilius, który z mocą 125W pracuje cicho i wydajnie na każdym
z 3 biegów, w obiegu otwartym wymienia max. 500 m³ powietrza na godzinę, przy poziomie głośności 70 dB(A). Sterowanie dotykowe Ghost Control i regulacja mocy oświetlenia lub filtr aluminiowy, przystosowany do mycia w zmywarce to dodatki, które zmieniają to niepozorne urządzenie w kuchennego bohatera. Okap Mythos Pull-Out Touch dostępny jest w dwóch szerokościach: 90 i 60 cm.

Okap szufladowy przeznaczony jest do zabudowy czyli montowany jest pod szafką, zamocowaną bezpośrednio nad płytą grzewczą. Mechanizm pochłaniacza działa automatycznie po wysunięciu okapu.

iF Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród
w zakresie wzornictwa przemysłowego. Konkurs ma ponad 60-letnią tradycję. Nagradza produkty o wyjątkowym designie i wyróżniające się innowacyjnością. W tegorocznej edycji 58 międzynarodowych jurorów oceniało 5750 projektów z 59 krajów.

Więcej informacji o marce Franke i jej produktach znajduje się na stronie: www.franke.pl

 

Franke jest światowym liderem w produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Marka jest synonimem jakości i innowacji od ponad 100 lat. Produkowane przez markę zlewozmywaki, baterie, okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki i sortowniki odpadów wyróżnia szwajcarska jakość i precyzja. Franke zatrudnia 11 tys. pracowników na całym świecie, ma 83 oddziały, działa w 38 krajach. W Polsce marka obecna od 1993 r.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Estoria

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »