Dom » Budownictwo

Okna drewniane, czy pcv?

Okna drewniane, czy pcv?
Zobacz więcej zdjęć »
Decydując się na wymianę okien, lub budując nowy dom właściciele stają przed dylematem: zainwestować w okna drewniane, czy te wykonane z pcv? Obydwa materiały mają swoje zalety, pytanie należy więc zadać: który z nich posiada więcej wad?

Okna drewniane, wykonywane ze szlachetnych rodzajów drewna są bardzo eleganckie i stwarzają ciepłą atmosferę w domu. Jednak decydując się na to rozwiązanie należy pamiętać o czynnościach jakie należy regularnie wykonywać, żeby utrzymywać okna w dobrym stanie. Drewno należy konserwować i regularnie, co kilka lat, malować. Nie można też wykluczyć drobnych napraw. Oczywiście okna dostępne obecnie na rynku zazwyczaj odznaczają się wysoką jakością i w przypadku okien drewnianych, poza regularna konserwacją, nie przysparzają ich właścicielom innych problemów. Producenci bardzo mocno dbają o trwałość swoich produktów. Okna Drutex drewniane są wyposażone w aluminiową listwę, która chroni drewno przed promieniami UC i spływającą wodą, oraz pokryte są ekologicznym lakierem, który chroni przed szkodnikami i grzybami.

Okna PCV są trwałe, tanie i nie wymagają od właściciela żadnej dodatkowej pracy, poza regularnym myciem okien. PCV jest wyjątkowo odporny na wszelkie warunki atmosferyczne nie ulega odkształceniom, ani nie odbarwia się. Dodatkowo cechuje się bardzo wysoką energooszczędnością. Okna drutex pcv posiadają współczynnik przenikalności ciepła na poziomie Uw = 0,6 W/(m2K), jest to najwyższa wartość termoizolacyjna jaka jest dostępna na rynku. Jednak okna wykonane z pcv nie wyglądają tak szlachetnie jak te drewniane. Jeśli w bloku ma to mniejsze znaczenie, tak w domku jednorodzinnym może decydować o ostatecznym wykończeniu całego domu. Oczywiście istnieją nieograniczone możliwości kolorystyczne w tym rodzaju materiału, okna drutex pcv są produkowane nawet o wyglądzie drzewo-podobnym. To jednak zależy już od indywidualnej wrażliwości estetycznej i gustu.

Z tego podsumowania można więc wnioskować, że okna pcv i drewniane posiadają tyle samo wad co i zalet. Dokładnie tak jest. Każda osoba jest inna i posiada inne preferencje, więc nie ma złotego środka, poradnika dla wszystkich, który jasno wskaże, który materiał powinno się wybrać, a o którym zapomnieć. Podejmując decyzję należy kierować się możliwością finansową, okna drewniane są zdecydowanie droższe i ich utrzymanie bywa kosztowne. Gustem, dla jednych okna drewniane są szlachetniejsze, ale dla innych okna plastikowe są nowocześniejsze. Na koniec trzeba zastanowić się nad czasem wolnym, którym się dysponuje, który możliwe, że będzie trzeba poświęcać na pracę przy oknach drewnianych.

Bez względu na decyzję jaką się podejmie należy pamiętać, żeby wybrać sprawdzonego i pewnego producenta. Bez względu na materiał o funkcjonalności i trwałości w dużej mierze decyduje sposób wykonania. 
 
--------

GRUBEK PPHU Robert Grubek
Okna Warszawa
 
ul. Dworcowa 92
05-070 Sulejówek
tel. (22) 783 25 32 
www.grubek.pl
e-mail: biuro@grubek.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aivon1986

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »