Firma » Reklama

Okna MS więcej niż OKNA nagrodzone w III edycji konkursu TOPTEN 2015

Okna MS więcej niż OKNA nagrodzone w III edycji konkursu TOPTEN 2015
Zobacz więcej zdjęć »
W konkursie TOPTEN Okna 2015, premiującym najlepszą pod względem energooszczędności i stosunku jakości do ceny stolarkę na polskim rynku, nagrodzone zostały okna PVC MS evolution [pasywne] i okna PVC MSline+MD oraz okna drewniane NIV 92 FA.

20 maja 2015 w Ożarowie Mazowieckim odbyła się gala konkursu TOPTEN Okna 2015. Konkurs, organizowany przez portal cieplej.pl pod patronatem Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystywania Energii oraz Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, premiuje najlepszą na rynku stolarkę pod względem energooszczędności i kosztów.

Celem konkursu jest pomoc inwestorom, projektantom i audytorom energetycznym w wyborze najlepszych okien, które gwarantują najkorzystniejszy stosunek parametrów oszczędności energii do ceny. „Trudno jest dziś wybrać najlepszą stolarkę nie mając szerokiej wiedzy technicznej, inżynieryjnej i architektonicznej. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować konkurs TOPTEN i premiować w nim najlepsze okna w Polsce" - mówi Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, przewodniczący konkursowego jury.

Istotne parametry

W ramach konkursu przeprowadzono badania, którymi objęto 246 producentów stolarki. Jury oceniało poziom oszczędności energii, jaki zapewniają produkty biorące udział w konkursie. Analizowano też jak skutecznie chronią nas przed hałasem, opadami atmosferycznymi, jak znoszą obciążenia spowodowane wiatrem oraz jak dużo przepuszczają światła i energii słonecznej. Porównywano również ceny oraz sposób montażu okien.

Strzał w dziesiątkę

Produkty oceniano w 5 kategoriach: okna drewniane, okna PVC, okna aluminiowe, okna dachowe i drzwi zewnętrzne. W kategorii okien PVC w finałowej dziesiątce znalazły się okna MS evolution [pasywne] oraz MSline+MD. Z kolei w kategorii okien drewnianych jury doceniło okno NIV 92 FA wyprodukowane przez siostrzaną spółkę MS więcej niż OKNA - M&S Okna i Drzwi.

Szymon Sarna, Prezes MS więcej niż OKNA, jest zadowolony z poziomu tegorocznej edycji konkursu TOPTEN. „Ocena produktów ponad 120 firm i wybór spośród nich 10 najlepszych wymagał ogromnej pracy i jasno określonych kryteriów. Moim zdaniem w następnych edycjach warto wśród kryteriów oceny uwzględnić również statykę okien, gdyż klienci poszukują coraz większych okien i ta tendencja rynkowa będzie się z pewnością utrzymywać. Trzeba też wziąć pod uwagę pojawienie się na rynku tzw. okien bezramowych".

Dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności

Produkty MS więcej niż OKNA nagrodzone w konkursie TOPTEN Okna 2015 trafiły już na listę LEME (Lista Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń) stworzoną w ramach drugiej edycji Polskiego Programu Finansowania Zrównoważonej Energii, opracowanego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Jest to baza energooszczędnych technologii dostępnych dla małych i średnich firm. Wykorzystujące je przedsiębiorstwa mogą liczyć na 10% zwrot kosztów inwestycji.

 

KONTAKT:

Profundo PR:
Katarzyna Stanik
tel. kom. 512 221 790
e-mail: k.stanik@profundo.pl

Kwestie techniczne:
Szymon Martysz
e-mail: sz.martysz@profundo.pl

Dział marketingu MS:
Kinga Potocka
tel. kom. 606 393 802
e-mail: k.potocka@ms.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »