Społeczeństwo » Społeczeństwo

Olivia Centrę wyróżniona za działalność na rzecz młodzieży

Olivia Centrę wyróżniona za działalność na rzecz młodzieży
Zobacz więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa nr 35 z Oliwy zgłosiła Olivia Centrę do nagrody Rady Miasta Gdańska za inicjatywy na rzecz gdańskiej młodzieży

Olivia Centre wyróżniona przez Radę Miasta Gdańska za wsparcie młodzieży.

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iucfuD0O1QNLUMQdHg?e=yCUYkq Piotr Wittman/gdansk.pl 

 

5 grudnia zostały wręczone pierwsze nagrody Rady Miasta Gdańska dla osób prywatnych i instytucji zaangażowanych we wsparcie seniorów i młodzieży. W gronie czterech laureatów znalazła się Olivia Centre.

 

Nagrody zostały ustanowione w maju tego roku z inicjatywy przewodniczącej Rady Miasta Gdańska, Agnieszki Owczarczak. Ich celem jest wyróżnienie osób i instytucji na co dzień zaangażowanych we wsparcie seniorów i młodzieży, ale także integracja trzech rad działających w Gdańsku: Rady Miasta Gdańska, Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska i Rady Seniorów w Gdańsku. Wyróżnienia zostały przyznane przez kapitułę, w skład której wchodzą przewodniczący trzech gdańskich rad, a jak podkreśliła Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska inicjatywa ma na celu podkreślenie roli, jaką pełnią laureaci na rzecz młodzieży i seniorów oraz zapobieganie ich marginalizacji i dyskryminacji, wspieranie aktywności obywatelskiej młodzieży i seniorów, integrację środowisk senioralnych, wspieranie aktywności zawodowej, kulturalnej i sportowej młodzieży, jak również budowanie platform współpracy pomiędzy najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami Gdańska. 

 

Wnioskodawcą wyróżnienia Olivii Centre była dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 35 z gdańskiej Oliwy. W uzasadnieniu zgłoszenia p. Małgorzata Skwira, dyrektor SP nr 35 podkreśliła szereg działań, jakie na przestrzeni ostatnich lat podjęło największe na Pomorzu centrum biznesowe na rzecz całej społeczności lokalnej: za wspieranie aktywności społecznej, artystycznej i sportowej gdańskiej młodzieży, za działania edukacyjne, w tym prowadzenie wielu warsztatów mających na celu edukację ekologiczną, za działalność charytatywną wspierającą dzieci i młodzież. W uzasadnieniu wyróżnienia kapituła podkreśliła liczne inicjatywy kierowane do dzieci i młodzieży przez Olivię. Wyróżnienie zostało przyznane m.in. za organizację Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego, w ramach którego Olivia od trzech lat wspiera inicjatywy istotne dla mieszkańców dzielnicy, wsparcie Fundacji Inspirujące Przykłady, wsparcie działalności Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” i realizowanych przez nią warsztatów ekologicznych, pokazy i animacje dla dzieci z Ukrainy, zbiórki na rzecz zakupu wyprawek dla niemowląt i ich opiekunów będących pod opieką punktu recepcyjnego w Gdańsku, organizacji festynów rodzinnych dla rodziców i dzieci w Gdańsku.

 

Olivia Centre od lat konsekwentnie realizuje szereg projektów społecznych adresowanych dla dzieci i młodzieży. W maju tego roku zaprosiła amerykańskiego magika Waltera Hertza, który przygotował bezpłatny pokaz dla dzieci rodzin z Ukrainy w Olivii Garden, wspiera liczne projekty społeczne i sportowe, warsztaty edukacyjne i projekty wspierające ścieżki kariery młodych ludzi. 

 

W działania wspierające młodzież włączają się także inne firmy związane z Olivia Centre. Z końcem 2022 roku Coworking O4 uruchamia kolejny projekt społeczny na rzecz wsparcia rozwoju młodych talentów. Tym razem organizuje zbiórkę na rzecz Fundacji Generacja i jej akcji wolontaryjnej „Mikrostypendia”. W ramach akcji zbierane są pieniądze, które następnie rozdzielane są pomiędzy trójkę lub czwórkę potrzebujących, utalentowanych dzieci, najczęściej objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dotychczas dzięki akcji 23 przyszłych sportowców, artystów i informatyków skierowanych zostało na treningi z piłki nożnej, lekcje rysunku, gry na gitarze, puzonie oraz sprzęt sportowy, materiały do eksperymentów chemicznych, książki, komputer, tablet graficzny i materiały do rysowania. Żeby ich wesprzeć, wystarczy kupić specjalny kalendarz „wydzierak”, w którym każdy dzień roku ma przypisane nietypowe święto i dodatki, które poprawiają humor, inspirują lub motywują. Święta związane z dziećmi wypełniają małe dzieła sztuki przygotowane przez podopiecznych Fundacji Generacja, które doskonale pokazują jak wiele talentów drzemie w młodych, zdolnych ludziach. Więcej szczegółów na stronie organizatora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzysztof@ultrarelations.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »