Firma » Biura

Olivia Prize 2022. Ruszył nabór zgłoszeń

Olivia wyróżnia, nagradza i promuje projekty prowadzone przez firmy bądź pracowników przedsiębiorstw działających na terenie tego największego polskiego centrum mix use. 

Olivia Centre po raz trzeci wybiera najważniejsze projekty biznesowe, społeczne i ekologiczne 

Zdjęcia: 

Olivia wyróżnia, nagradza i promuje projekty prowadzone przez firmy bądź pracowników przedsiębiorstw działających na terenie tego największego polskiego centrum mix use. 

 

Olivia Prize to konkurs, w którym doświadczeni menedżerowie firm z Olivii tworzący kapitułę nagrody wybierają najciekawsze i najważniejsze projekty zgłaszane przez firmy i ich pracowników. W każdej z dotychczasowych edycji jury wybierało spośród kilkudziesięciu projektów, jakie napływały do organizatorów. 

 

Konkurs swoją pierwszą odsłonę miał w 2021 roku i podsumowywał projekty wdrożone w 2020 roku. W pierwszej edycji wygrały firmy VTS, p-Beep oraz EPAM. Nagrodzonymi projektami było wprowadzenie przez VTS central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Ventus VVS na globalne rynki. Co więcej, 414 central klimakonwektorów i kurtyn powietrznych firmy VTS zostało wykorzystanych w czasie wystawy światowej EXPO w Dubaju w pawilonach wystawienniczych aż 18 państw. Firma p-beep zdobyła wyróżnienie za stworzenie nowoczesnego systemu przywoławczego, który doskonale sprawdził się, gdy była niezbędna pomoc w utrzymaniu sprawnej komunikacji pomiędzy osobami zaangażowanymi w walkę z pandemią Covid-19 oraz w miejscach, w których klasyczna komunikacja na co dzień jest utrudniona poprzez czynniki zewnętrzne tj. hałas, duże odległości czy potrzebę dyskrecji. System służył m.in. służbom medycznym w szpitalach tymczasowych w całej Polsce, także w szpitalu tymczasowym, zorganizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Olivia Prize w kategorii Pro Bono w 2021 roku trafiła w ręce pracowników firmy EPAM Systems (Poland), którzy tuż po wybuchu pandemii COVID-19 zdecydowali się wesprzeć lokalne szpitale, produkując osłony twarzy drukowane w technologii 3D w oparciu o projekt open source. Łącznie w projekcie wzięło udział ponad 150 osób, które w swoich domach osiągnęły poziom produkcji aż 200 przyłbic i adapterów do filtrów dziennie. 

 

Rok później nagrodzone zostały projekty firm Omida (za wdrożenie projektu transportu intermodalnego na nowych rynkach), pracowników Energi z grupy Orlen (za projekt o nazwie „Pier(w)si wygrywają” wspierający osoby zmagające się z nowotworami piersi oraz promocji badań profilaktycznych), a także firma ZR Trade (za projekt #ZeroWasteWorking - grywalizacja w obszarze recyklingu, przetwarzania odpadów, jak również współpracy pracowników przy drobnych naprawach, które wydłużały cykl życia produktów i sprzętów biurowych).

 

Olivia Prize to konkurs, poprzez który chcemy docenić i pokazać projekty firm działających w Olivii – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivii Centre. Wydarzenie rozwija się z roku na rok i staje się unikalną formą docenienia sukcesów biznesowych oraz promowania ważnych inicjatyw społecznych i ekologicznych z korzyścią dla pomorskiego i polskiego biznesu. Jego pierwsza edycja miała skromną oprawę z uwagi na trwającą wówczas pandemię, ale już w ubiegłym roku zgromadziła liczne grono przedsiębiorców i spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko społeczności Olivii, ale również pomorskiego środowiska biznesowego. W tym roku chcemy nadać wydarzeniu jeszcze wyższą rangę dosłownie i w przenośni. Gali rozdania nagród towarzyszyć będzie spotkanie z gościem specjalnym, o którym wkrótce oficjalnie będziemy mogli powiedzieć, a samo wydarzenie odbędzie się na najwyższym piętrze Olivii Star – 150 metrów nad ziemią.

 

Za 2022 rok nagrody zostaną przyznane w kategoriach:

Olivia Business - dla projektu biznesowego realizowanego przez Rezydentów Olivii Centre, 

Olivia Pro Bono – dla projektu o charakterze społecznym, 

Olivia Eco – dla projektu o charakterze ekologicznym, 

Nagrodą specjalną Olivia Impact jury nagrodzi ten z projektów, który w roku 2022 miał największy pozytywny wpływ na otoczenie w obszarze biznesowym, społecznym lub ekologicznym. 

 

Wszystkie projekty mogą być realizowane bądź z inicjatywy firm, bądź samych pracowników. Nabór wniosków trwa do końca lutego br., a ogłoszenie zwycięzców odbędzie 22 marca w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się na 34 piętrze Olivii Star.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzysztof@ultrarelations.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »