Rozrywka i wypoczynek » Święta

#Onelight - Świąteczny Festiwal Kultur

W dniach 20-22 grudnia odbędzie się w Warszawie niepowtarzalny, Świąteczny Festiwal Kultur, z udziałem Adama Sztaby z orkiestrą, Katarzyny Nosowskiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Skubasa oraz artystów z USA i Izraela.

2019 rok będzie świadkiem wyjątkowego połączenia dwóch tradycji, dwóch obrządków, dwóch świąt. Po raz piąty na przestrzeni niemal 120 lat, Boże Narodzenie oraz Chanuka będą obchodzone w tym samym czasie.

Świąteczny Festiwal Kultur będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym skupiającym się
na pojednaniu, radości i wspólnym celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz Chanuki.
Na zaproszenie organizatora, Miracle of Israel, udział w Festiwalu Kultur potwierdzili Kayah, Katarzyna Nosowska, Skubas, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut oraz Adam Sztaba – jedni
z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Wraz z nimi wystąpią także wykonawcy
z Izraela i Stanów Zjednoczonych, jak np. Maurice Sklar, Miqedem czy Klezmeranians. Pod kierunkiem artystycznym Adama Sztaby, zaprezentowane zostaną współczesne interpretacje tradycyjnych świątecznych pieśni, utworów muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej.

Festiwal to niezwykła okazja, by zbliżyć dwie kultury, które przez wieki oddziaływały na siebie oraz czerpały wzajemną inspirację ze swojego dziedzictwa.

 Chcemy, by ten koncert był okazją do przypomnienia o wspólnej historii Żydów
i Polaków” – 
mówi Jonathan Bernis, przedstawiciel Miracle of Israel, międzynarodowej organizacji non-profit, działającej na rzecz porozumienia wspólnot żydowskich
i chrześcijańskich na świecie, który podzieli się podczas festiwalu przesłaniem wiary i nadziei
. – „Przez wieki, nasze kultury – żydowska i polska – czerpały i inspirowały się wzajemnie, co widać między innymi w muzyce, czy świątecznej kuchni. Świątecznym Festiwalem Kultur chcemy pokazać, jak wiele nas łączy

Koncertowi towarzyszyć będzie hasztag #Onelight, który znajdzie się przy wszystkich materiałach festiwalowych. Nawiązuje on do nazwy koncertu, a jednocześnie symbolizuje wyjątkową zbieżność dwóch świąt. Gwiazda Betlejemska i Gwiazda Dawida, zabłysną
w grudniu jednym światłem, w duchu miłości, radości, empatii i solidarności. Wartości te ważne dla organizatów i artystów biorących udział w festiwalu - są uniwersalnym źródłem pokoju i jedności.

Świąteczny Festiwal Kultur odbędzie się w dniach 20-22 grudnia w Global Expo
w Warszawie (ul. Modlińska 6D). Wejściówki na koncert dostępne są przez stronę internetową
www.onelightfestiwal.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Okaeri Consulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »