Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Onkopolisa z pakietem assistance

Choroby nowotworowe, mogą dotknąć każdego z nas. Leczenie bywa bardzo kosztowne i długotrwałe, dlatego ważna jest odpowiednia ochrona finansowa.

Onkopolisa to ubezpieczenie przygotowane przez BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. dla klientów Banku Zachodniego WBK, które oferowane jest od 1 lipca 2016 roku. Obejmuje szeroką listę nowotworów i może zapewnić otrzymanie środków finansowych potrzebnych na leczenie w przypadku choroby. W ramach ubezpieczenia dostępny jest także szeroki pakiet pomocy medycznej  przygotowany we współpracy z Europ Assistance Polska. Pakiet oferuje pomoc zarówno profilaktyczną, jak i onkologiczną w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego lub nowotworu in situ.

Dodatkowe świadczenia medyczne w ramach Onkopolisy stanowią realną pomoc dla klienta. Ubezpieczony w trudnym dla siebie momencie, jakim niewątpliwie jest diagnoza choroby nowotworowej, oprócz wsparcia finansowego, może liczyć na pomoc w organizacji dodatkowej konsultacji lekarskiej, rehabilitacji, wizyty psychologa, czy też pomocy w domu po hospitalizacji. Pakiet usług assistance uwzględnia specyfikę procesu leczenia nowotworów, a tym samym odpowiada na potrzeby osób zmagających się z tą chorobą – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.

Z pomocy profilaktycznej mogą skorzystać klienci, którzy w sytuacji nagłego zachorowania lub uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku, potrzebują telefonicznej konsultacji lekarskiej, wideokonsultacji lub wizyty domowej lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku nowotworów niezwykle istotna jest profilaktyka, dlatego, dodatkowo do dyspozycji klientów pozostaje całodobowa infolinia medyczna, w ramach której mogą konsultować wszelkie niepokojące objawy i zasięgać porad dotyczących chorób nowotworowych.

W sytuacji rozpoznania nowotworu złośliwego lub in situ, ubezpieczony ma do dyspozycji pakiet pomocy medycznej onkologicznej, w ramach której może skorzystać z konsultacji telefonicznej lub wideokonsultacji, pomocy psychologa, pomocy w domu po hospitalizacji czy wizyty pielęgniarki po powrocie ze szpitala. Ponadto w ramach pomocy medycznej onkologicznej będzie mógł skorzystać z transportu medycznego, organizacji i dostawy sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizacji i dofinansowania zakupu peruki.

Natomiast w przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego ubezpieczony może liczyć dodatkowo na organizację i pokrycie kosztów procesu rehabilitacji, a także skorzystać z drugiej krajowej opinii medycznej. Dodatkowa konsultacja z lekarzem specjalistą to możliwość weryfikacji podstawionej diagnozy oraz wskazanie najlepszych metod leczenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Europ Assistance Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »