Gospodarka » Opakowania

Opakowania kartonowe

Kartony to rzecz, którą każdy z nas znał. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Mają funkcję ochronną. Spokojnie mogą nam służyć do transportu lżejszych rzeczy. Obecnie prawie każdy produkt pakowany jest do kartonowego pudełka.

Począwszy od jogurtów, które do sklepów trafiają w zbiorczych opakowaniach, przez kartoniki od pasty do zębów, po duże artykuły RTV.

Opakowania kartonowe stanowią pewnego rodzaju źródło ochrony dla danego produktu. Odpowiednio trwały i dobry jakościowo karton zapewnia nam dobry transport dla wielu produktów. Opakowania kartonowe możemy spotkać dziś wszędzie. Mają różne kształty i kolory. Najsłynniejszym i najbardziej popularnym rodzajem kartonu są kartony klapowane, które tworzone są z jednego wykroju. Są one bardzo trwałe, a transport na długie odległości im nie straszny.

Innym rodzajem kartonów są kartony o specjalnym wykroju idealnie dopasowanym do charakterystyki danego produktu. Mowa tutaj przede wszystkim o zbiorczych opakowaniach na jogurty czy charakterystycznym opakowaniu na pizzę. Każdy, kto zamawiał gorącą pizzę do domu wie, że przybędzie ona do niego w kartonowym otwieranym opakowaniu, które za zadanie ma w jak największym stopniu zachować pizzę ciepłą. Nikt z nas przecież nie chce jeść zimnej pizzy. Bolączką opakowań kartonowych wydaje się być kontakt z wodą także w postaci deszczu. Nadmiar wilgoci może rozmiękczyć opakowania. Jednak producenci coraz częściej wiedzą jak sobie z tym poradzić i ominąć ten problem. W tym celu często stosują odpowiednie impregnaty, które nie przepuszczają kropel wody.

Opakowania kartonowe towarzyszą nam na co dzień. Cenimy je za to, że są. Bez nich trudniej byłoby zapewnić komfort dobrego transportu wielu produktów np. jogurtów czy gorącej pizzy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »