Technologie » Internet

Opera umożliwia łatwe korzystanie z WhatsApp i Facebook Messengera w dobie pandemii

Opera umożliwia łatwe korzystanie z WhatsApp i Facebook Messengera w dobie pandemii
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach panującej zarazy COVID-19, kiedy większość z użytkowników Internetu jest skazana na izolację społeczną, komunikatory takie jak WhatsApp czy Facebook Messenger, stają się jedynymi oknami na świat.

Z raportu przeprowadzonego przez firmę badawczą Kantar wynika, iż WhatsApp odnotował największy, 40-procentowy globalny wzrost używalności. Wyjątkowo wysoki wzrost odnotowano w Hiszpanii - 76%. Natomiast sam Facebook odnotował 37-procentowy przyrost, podcza gdy chińskie komunikatory (WeChat and Weibo) 58-procentowy.
Komunikatory do dobre źródło informacji o COVID-19
Za pośrednictwem komunikatorów dostępnych jest wiele funkcji informacyjnych, w tym specjalny serwis informacyjny na temat pandemii COVID-19, który niedawno został uruchomiony przez Światową Organizację Zdrowia. Użytkownicy WhatsApp, mogą za pomocą specjalnego linka uruchomić tę przydatną funkcję. W celu aktywacji usługi WHO wystarczy rozpocząć rozmowę, i wpisać jedynie słowo: „Cześć”. Celem serwisu jest odpowiadania na pytania użytkowników, przekazanie wiadomości oraz porady, a także pomóc weryfikacji krążących po sieci fake-newsów i mitów na temat Koronawirusa. Również na Facebooku można śledzić sytuację: serwis sam zapyta nas czy chcemy korzystać z rzetelnych źródeł informacji o COVID-19 i skieruje na stronę Ministerstwa Zdrowia, na której publikowane sa m.in. infografiki o bezpiecznych zakupach czy stanie zakażeń w Polsce.
Whatsapp i Facebook Messenger dostępne z paska bocznego Opery
Dzięki integracji WhatsAppa i Facebook Messengera z przeglądarką Opera zbędne się się pobieranie na komputer dodatkowych aplikacji. Ponadto tworzenie czatu grupowego jest znacznie łatwiejsze. Możliwe staje się także wykorzystanie go do organizacji wideokonferencji ze współpracownikami i klientami.  
Wbudowane aplikację WhatsApp oraz Facebook Messenger znajdują się na pasku bocznym przeglądarki Opera, co ułatwia pracę lub przeglądanie Internetu podczas prowadzenia rozmów. Używanie wbudowanej wersji WhatsApp w Operze, umożliwia przypięcie swoich czatów, natomiast okno przeglądarki jest podzielone między komunikator a internet. Zapewnia to, że wiadomości nie pozostaną przegapione, a żonglerka pomiędzy aplikacjami ustaje. Ponadto dzięki wiadomościom wyświetlanym bezpośrednio na pasku bocznym użytkownik nie jest rozpraszany powiadomieniami w telefonie czy oddzielnej aplikacji.
Nie trzeba tworzyć nowego konta, aby korzystać z WhatsApp w Operze - wystarczy sparować tylko konto WhatsApp telefonu, aby wszystkie kontakty i czaty były zsynchronizowane. Wystarczy kliknąć WhatsApp na pasku bocznym przeglądarki i użyć telefonu do zeskanowania kodu QR.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Parol PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »