Dom » Wnętrza

Oprawy sufitowe – praktyczne i nowoczesne oświetlenie

Duże żyrandole sprawdzają się w sporych wnętrzach oraz zwykle są wybierane do klasycznych aranżacji. W nowoczesnych mieszkaniach warto postawić na oprawy sufitowe, które mogą być równie ładne.

Oprawy sufitowe są głównie wybierane jako oświetlenie punktowe. Rzadziej stosuje się je w roli oświetlenia ogólnego i zadaniowego. Niesłusznie, ponieważ drobne reflektorki mogą spełniać również inne zadania.


Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo często montowany w sufitach podwieszanych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do oświetlenia ogólnego. Dodatkowo wybierając oprawy z diodami LED ułatwimy sobie oszczędzanie pieniędzy, a także sprawimy, że strop nie będzie się nagrzewał. Diody LED nie nagrzewają się tak mocno jak tradycyjne halogeny, co jest pożądane w wielu projektach.


W oświetleniu kuchennym oprawy sufitowe możemy zamontować pod szafkami. Zyskamy odpowiednie oświetlenie blatu roboczego, co jest szczególnie ważne podczas przygotowywania posiłków. Jako już wcześniej zostało wspomniane, oprawy tego typu nie muszą się nagrzewać, dzięki czemu będziemy pracować wygodnie, a światło nie będzie dodatkowo podnosić temperatury w kuchni.


Do nowoczesnych łazienek świetnie pasują oprawy sufitowe. Ich zaletą w tym pomieszczeniu jest odporność na wodę i parę wodną. Zatem nie grozi im zalanie i awaria, a także użytkownicy są bezpieczniejsi. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie opraw nad lustrem w toalecie lub małej łazience. Ich światło nie odbija się od lustra, dzięki czemu użytkownik nie jest oślepiany podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych.


Tak samo jak w łazience na lustrem, możemy wykorzystać oprawy sufitowe w innych pomieszczeniach do podświetlania dekoracji ściennych. Wykorzystując je zamiast kinkietów podświetlimy estetycznie obrazy, grafiki czy zdjęcia. Oprawy sufitowe są subtelne, zatem nie odwrócą uwagi od dekoracji.


Wiele opraw sufitowych jest regulowanych – można nakierować światło w wybrane miejsce. Dzięki temu korzystając z kilku opraw możemy doświetlić całe pomieszczenie. Ta funkcja sprawdzi się na przykład przy ostatniej lampce w rzędzie, którą można odwrócić w stronę, w której nie ma kolejnych opraw. Zobacz bogatą ofertę opraw stopowych na Castorama.pl


Ostatni argument to obalenie obiegowej opinii, że oprawy sufitowe są brzydkie. Nie jest to prawdą – obecnie na rynku można dostać bardzo różnorodne modele. Dostępne są na przykład subtelne, prawie niewidoczne oprawki. Dostaniemy również wersje złote, srebrne i drewniane, spośród których z łatwością wybierzemy te, które będą idealnie pasować do stylu naszego wnętrza.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »