Technologie » Internet

Orange i LeasePlan Digital Finance Award

Orange i LeasePlan Digital Finance Award
Zobacz więcej zdjęć »
Organizatorzy Kongresu Dyrektorów Finansowych w Warszawie przyznali wyróżnienia Digital Finance Award, dedykowane przedsiębiorstwom, które w dziedzinie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i nowoczesne technologie.
Organizatorzy Kongresu Dyrektorów Finansowych w Warszawie przyznali wyróżnienia Digital Finance Award, dedykowane przedsiębiorstwom, które w dziedzinie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i nowoczesne technologie. Wśród firm z województw: mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego Jury uhonorowało Orange Polska S.A. oraz LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o.
Orange Polska S.A. jest czołowym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W opinii Jury wprowadzone w Orange zmiany spowodowały wzrost świadomości i potrzeb cyfryzacji. Wdrożenie nowego ERP w chmurze i automatyzacji pozwoliło na optymalizacje procesów i raportowania. LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. z Warszawy jest częścią globalnego koncernu LeasePlan, jednej z wiodących na świecie firm leasingowych, która obsługuje pojazdy w ponad 30 krajach. W wyniku wprowadzonych w LeasePlan zmian skrócono zamknięcie miesiąca do 4 dni i zautomatyzowano wiele procesów. Wdrożone zmiany zmniejszyły nakłady pracy ludzi i pozwoliły na digitalizację i automatyzację procesów. W efekcie znacznie zmniejszono koszty i uzyskano skalowalność procesów pozwalającą na zwiększanie skali działalności.

WYRÓŻNIENIE Digital Finance Award
Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą Euler Hermes we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych.
Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. Wyróżnienie DFA otrzymują firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.
Tegoroczne wyróżnienia Digital Finance Award zostały już przyznane w Sopocie, Poznaniu, Krakowie oraz Wrocławiu w trakcie lokalnych kongresów Dyrektorów Finansowych. W Sopocie uhonorowano Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. oraz Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING. W Poznaniu - HJ Heinz Polska Sp. z o.o. oraz Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. K. W Krakowie wyróżnienia przyznano Flotex Polska II Sp. z o.o., Sp. K. oraz Veracomp S.A. Z kolei we Wrocławiu - Moto-Profil Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o.
Wyróżnienie przyznaje jury, powołane przez Organizatorów projektu Dyrektor Finansowy Roku we współpracy z KDF „Dialog", na podstawie analizy ankiet i własnej wiedzy członków jury. Członkami Jury tegorocznej edycji Digital Finance Award są:
• Bartosz Radziszewski, Partner Zarządzający KDF "Dialog", Przewodniczący Jury
• Tomasz Dankowiakowski, CFO Geberit, Członek Kapituły Klubu Dyrektorów Finansowych Dialog
• Agnieszka Pawlak, CEO Małopolskie Centrum Biotechniki, Reprezentant firm wyróżnionych tytułem Digital Finance Award w 2018 roku
• dr hab. Andrzej Sobczak, Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
• dr Marek Szelągowski, Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk
• Waldemar Wojtkowiak, Członek Zarządu i CFO & CRO, Euler Hermes

KONGRES i KONKURS Dyrektor Finansowy Roku
Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym z inicjatywy Grupy Euler Hermes we współpracy z Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych. Nadrzędnym założeniem największego w kraju projektu dla dyrektorów finansowych jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych.
Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych współorganizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku - corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzjach biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Uroczysta Gala wraz z przyznaniem tytułu Dyrektora Finansowego Roku odbyła się w Warszawie, dnia 25 września w hotelu InterContinental. Tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymał Jarosław Kurkowski z firmy eService.
ORGANIZATORZY I PARTNERZY PROJEKTU Dyrektor Finansowy Roku
Organizatorami Konkursu są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Generali Investments TFI, Grant Thornton, Operator Chmury Krajowej oraz PFR TFI.

Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.

Projekt wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog", Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych "FINEXA", Izba Gospodarcza Europy Środkowej, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Interim Managers, Nadzorkorporacyjny.pl, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Patronami medialnymi są: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Kariera w Finansach, Nowy Przemysł, wnp.pl oraz Polish Market.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artur@multian.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »