Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

OraVet – przełom w profilaktyce zdrowia zębów i jamy ustnej psów

• Na choroby przyzębia cierpi ponad 2/3 dorosłych psów i kotów1, • Jedynie 2% właścicieli codziennie szczotkuje zęby swoim psom2, • Gryzaki stomatologiczne mogą zredukować płytkę nazębną nawet o dodatkowe 19-29%3.

OraVet -  przełom w profilaktyce zdrowia zębów i jamy ustnej psów.

  • Na choroby przyzębia cierpi ponad 2/3 dorosłych psów i kotów1,
  • Jedynie 2% właścicieli codziennie szczotkuje zęby swoim psom2,
  • Gryzaki stomatologiczne mogą zredukować płytkę nazębną nawet o dodatkowe 19-29%3.

 

Gryzaki dentystyczne dla psa umożliwiają łatwą i codzienną pielęgnację jamy ustnej, zwalczają problem nieświeżego oddechu, a także płytki nazębnej i kamienia.  Co ważne,  dla naszych pupili to też świetna zabawka. Z badań wynika, że ich stosowanie może zablokować do 89 % odkładanie się kamienia nazębnego4. OraVet to cztery wersje takich gryzaków, dostosowane do wielkości zwierzęcia.

Każdy z właścicieli psów chce dla swojego czworonożnego podopiecznego jak najlepiej. Wszyscy pamiętamy, że psu należy zapewnić odpowiednią ilość ruchu, zadbać o jego sierść, czasem go rozpieszczać, ale też stanowczo wychowywać. Jednak badania pokazują, że już u 85% psów przed ukończeniem trzeciego roku życia pojawiają się problemy w jamie ustnej5. Mogą one prowadzić do gromadzenia się płytki nazębnej i tworzenia się kamienia nazębnego.

- Zarówno u ludzi jak i zwierząt higiena jamy ustnej polega na codziennej kontroli nad powstawaniem                              i akumulacją bakteryjnej płytki nazębnej. To właśnie płytka bakteryjna jest zasadniczą przyczyną chorób przyzębia. Powoduje zapalenie dziąseł, które jeśli nie jest leczone, prowadzi do nieodwracalnych zmian zapalnych w tkankach utrzymujących zęby w jamie ustnej a w konsekwencji utraty zębów. Niestety to bardzo powszechny problem. Na choroby przyzębia cierpi ponad 2/3 dorosłych psów i kotów. To najczęściej diagnozowane schorzenie u zwierząt towarzyszących człowiekowi, niemal na co dzień spotykam się z nim w mojej praktyce klinicznej - mówi dr n. wet. Jerzy Gawor.

Właśnie dlatego powstał OraVet. Kosmetyk, który dzięki swojej unikalnej i opatentowanej technologii zapewnia podwójny mechanizm działania: najpierw czyści mechanicznie usuwając płytkę i kamień nazębny, a następnie zapewnia ochronę poprzez stworzenie bariery przed bakteriami jamy ustnej, które są winne chorób przyzębia.

Najskuteczniejszym sposobem utrzymania higieny jamy ustnej psa jest codzienne szczotkowanie zębów. Wyniki badań pokazują jednak, że robi to jedynie 2% właścicieli6! Zatrważająco mało. Więcej, bo 62% właścicieli, kupiło różnego rodzaju produkty dentystyczne dla swoich podopiecznych7, ale tylko 7% z nich zrobiło to w klinikach weterynaryjnych8.

Konieczność pamiętania o szczotkowaniu zębów naszego pupila podkreśla też  dr n. wet. Jerzy Gawor:

- Odpowiedzialny i troskliwy właściciel może skutecznie zapobiegać chorobom przyzębia u swojego pupila. Kluczowe w dbałości o stan zdrowia jamy ustnej zwierzęcia jest codzienne, systematyczne szczotkowanie zębów za pomocą odpowiednio dobranej pasty, co w praktyce często okazuje się trudne. Niezwykle pomocne jest natomiast włączenie innych metod higienicznych, takich jak żele czy płyny o chemicznym działaniu na płytkę nazębną, dodatki do wody pitnej, suplementy dietetyczne oraz specjalne diety stomatologiczne, sucha karma o odpowiedniej teksturze i rozmiarze i coraz bardziej popularne gryzaki stomatologiczne do codziennego stosowania, dopasowane rozmiarem do wielkości psa. Stosowanie gryzaków stomatologicznych nie wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela zwierzęcia, natomiast, w zależności od rodzaju i rozmiaru gryzaka, redukują one płytkę nazębną nawet o dodatkowe 19-29 % i mogą stanowić ważny dodatek do programu profilaktycznego jamy ustnej naszego pupila - tłumaczy dr Jerzy Gawor.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne nie zastąpią jednak regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie lekarza weterynarii.

- Niezależnie od codziennych zabiegów higienicznych, należy pamiętać o regularnych kontrolach w gabinecie lekarza weterynarii, który oceni stan zdrowia i kondycję zwierzęcia i w razie potrzeby zleci niezbędne zabiegi i postępowanie terapeutyczne - podkreśla dr Jerzy Gawor.

Warto jednak pamiętać, że gryzaki OraVet wzmacniają korzyści zabiegów stomatologicznych wykonywanych przez lekarzy weterynarii poprzez zmniejszenie gromadzenia się płytki i kamienia nazębnego oraz zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.

Sposób działania Gryzaków Dentystycznych OraVet to wynik obecności składnika o nazwie delmopinol, który stosowany jest już od wielu lat w płukankach dentystycznych przeznaczonych dla ludzi. Sprawia on, że gryzaki OraVet mają unikalne działanie czyszczące. Każdy gryzak zawiera w środkowej części delmopinol, który jest uwalniany do jamy ustnej podczas gryzienia. Delmopinol tworzy barierę zapobiegającą przywieraniu bakterii prowadzących do powstania płytki i kamienia oraz nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.

Co niemniej istotne, podanie psu takiego gryzaka jest o wiele łatwiejsze niż szczotkowanie mu zębów. Jest to więc wygodny sposób na codzienną higienę jamy ustnej w domowych warunkach. Gryzaki Dentystyczne OraVet dostępne są w Praktykach Weterynaryjnych.

Więcej informacji na stronie:  oravet.pl

Piśmiennictwo:

1.       dr n. wet. Jerzy Gawor, Dipl AVDC, Dipl EVDC, FAVD, Pytania i odpowiedzi dotyczące higieny jamy ustnej psa i kota, VETPERSONEL 3/2016 26-29

2.       Quest BW. Oral health benefits of a daily dental chew in dogs. J Vent Dent. 2013;30(2): 84-87.

3.       dr n. wet. Jerzy Gawor, Dipl AVDC, Dipl EVDC, FAVD, Pytania i odpowiedzi dotyczące higieny jamy ustnej psa i kota, VETPERSONEL 3/2016 26-29

4.       Dane własne Merial SAS

5.       Niemiec BA. Periodontal Disease and Therapy. Proc BSAVA 2005

6.       Quest BW. Oral health benefits of a daily dental chew in dogs. J Vent Dent. 2013;30(2): 84-87.

7.       GFK study. OraVet concept evaluation. 2015

8.       Dane własne Merial SAS.

Boehringer Ingelheim

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50,000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Health, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim.

W 2015 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 14,8 mld euro. 20,3% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy  rozwój.

Firma Boehringer Ingelheim Animal Health angażuje się w poprawę zdrowia zwierząt, oferując szerokie portfolio produktów dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i produkcyjnych. Zatrudniając ponad 10 000 pracowników na całym świecie, firma obecna jest w 99 krajach oferuje produkty dostępne na ponad 150 rynkach i jest globalnym liderem w zapobieganiu chorobom za pomocą szczepionek i preparatów przeciwpasożytniczych.

Więcej informacji na stronie  www.boehringer-ingelheim.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaPrimum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »