Technologie » Komputery

Organizujesz duże LAN Party? To urządzenie może się przydać

Organizujesz duże LAN Party? To urządzenie może się przydać
Zobacz więcej zdjęć »
BCCHardware to zagraniczny portal technologiczny corocznie organizujący imprezę LAN-ową dla sporej ilości graczy. Dzięki ich doświadczeniu i pomysłowości potencjał urządzeń typu NAS wpłynął pozytywnie na organizację całego wydarzenia.

Portal bcchardware.com to kanadyjski serwis technologiczny publikujący nie tylko sporą dawkę informacji prasowych, ich specjalnością są również wnikliwe testy sprzętu. W swoim rodzinnym mieście corocznie organizują dużą imprezę dla graczy. Entuzjaści gamingu, korzystający zarówno z PC-tów, jak i konsol przyjeżdżają do miejscowości Vulcan, aby wziąć udział w LAN Party o wymownej nazwie VulcLAN.

 

Wyzwanie organizacyjne

Każdy, kto miał okazję brać udział w LAN Party, wie że szybka i bezproblemowa wymiana informacji między komputerami, jest kluczem do sprawnej organizacji. Uczestnicy często potrzebują pobrać dodatkowe łatki, pliki instalacyjne, sterowniki i wiele więcej, celem najlepszego przygotowania do wspólnego grania. Nie zapominajmy, że dodatkową atrakcją może być choćby zapis wideo z poszczególnych potyczek zachowany do pliku lub udostępniony w sieci.

 

Przy sporej ilości komputerów podpiętych do jednej sieci oraz korzystających z jednego łącza wszystkie te czynności stają się pewnym wyzwaniem. Nie bagatelizujmy również ewentualnego narażenia bezpieczeństwa prywatnych informacji w przypadku, gdy pozwolimy na dostęp do własnych zasobów dyskowych większej grupie osób.

 

Rozwiązanie w zasięgu sieci

Organizatorzy VulcLAN potrzebowali solidnego rozwiązania, pozwalającego na jednoczesne udostępnianie plików dla sieci składającej się z 40 do 50 komputerów, przy zachowaniu zadowalającego poziomu zapisu i odczytu. Odpowiedzią na te potrzeby okazał się NAS Asustor AS5004T, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Celeron oraz cztery dyski twarde skonfigurowane w systemie RAID 5. Nawet przy znacznym obciążeniu sieci konfiguracja ta zapewniała stabilną pracę i komfort, wpływając pozytywnie na odbiór całej imprezy.

 

"Przy tak dużej ilości użytkowników instalujących łatki, sterowniki, kopiujących swoje profile gracza i nie tylko, potrzebowaliśmy solidnego rozwiązania jakim jest AS5004T, który ostatecznie przekroczył nasze oczekiwania", powiedział  Benjamin "Zeus" Heide, redaktor naczelny BCCHardware.com.

 

Urządzenia NAS tym samym udowadniają swoją wszechstronność poza środowiskiem biurowym i korporacyjnym. Do czego możemy je wykorzystać zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i potrzeby rozwiązywania bieżących wyzwań.

  Źródło: Entrymedia, AsustorRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »