Dom » Nieruchomość

Osiedle MARINUS – nowa inwestycja Develii blisko gdańskiej plaży

Osiedle MARINUS – nowa inwestycja Develii blisko gdańskiej plaży
Zobacz więcej zdjęć »
Develia, jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, rozpoczęła sprzedaż mieszkań na Osiedlu MARINUS w Gdańsku. W ramach czterech budynków powstanie w sumie 81 mieszkań i 2 lokale usługowe.

Mocnym punktem inwestycji jest jej lokalizacja – na plażę w Brzeźnie dojdziemy stąd w zaledwie kilka minut.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Osiedle MARINUS zlokalizowane jest u zbiegu ulic Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża. Nowoczesna inwestycja będzie składać się z czterech 3- i 4-piętrowych budynków połączonych podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. Na Osiedlu zaplanowano w sumie 81 mieszkań o szerokiej rozpiętości metraży (od 27 do 113 m kw.) i dużej palecie funkcjonalnych rozkładów – od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Do wszystkich mieszkań przypisane będą przeszklone balkony i duże tarasy. Do budowy osiedla zostaną użyte wysokiej klasy materiały, które zmniejszą zużycie energii w mieszkaniach i ograniczą wpływ osiedla na środowisko naturalne. Oprócz podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych mieszkańcy do dyspozycji będą mieli również specjalne pomieszczenia na jednoślady. W parterowych kondygnacjach budynków od strony ulicy Gdańskiej znajdą się również sklepy i punkty usługowe.

Niewątpliwie największym atutem osiedla jest jego nadmorska lokalizacja. Do najbliższego wejścia na plażę (nr 41 w Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera) jest stąd zaledwie 700 metrów, które pokonamy w ciągu kilkuminutowego spaceru. Niewiele dalej jest do Parku im. Ronalda Reagana z kilometrami tras rowerowych i spacerowych oraz słynnego molo w Brzeźnie.

– Osiedle MARINUS to znakomita propozycja nie tylko dla osób, kupujących mieszkanie na własne potrzeby. Dzięki znakomitej lokalizacji lokale w tej inwestycji świetnie sprawdzą się również jako „drugie mieszkania” czy apartamenty wakacyjne na wynajem – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. – Warto zauważyć, że dostęp do wolnych działek pod zabudowę mieszkaniową w pasie nadmorskim Gdańska jest mocno ograniczony. Można zatem spodziewać się, że oferta nowych mieszkań w tym rejonie będzie się kurczyć – dodaje.

Osiedle MARINUS zlokalizowane jest w rozwiniętej okolicy, z bogatą infrastrukturą edukacyjną, komunikacyjną i usługową. W okolicy nie brakuje szkół i przedszkoli, zakupy można zrobić w pobliskich supermarketach sieci Lidl i Biedronka oraz lokalnych sklepach. Oddalona od 2,5 km Polsat Plus Arena Gdańsk jest miejscem częstych wydarzeń sportowych i artystycznych. Brzeźno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta licznymi liniami autobusowymi i tramwajowymi. W pobliżu znajduje się nowy tunel pod Martwą Wisłą, którym można szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta i innych tras wylotowych.

Osiedle MARINUS ma zostać oddane do użytku II kwartale 2023 roku. Ceny zaczynają się już od 11 800 zł za m kw. Projekt architektoniczny opracował Domus - Studio projektowe s.c. Sieniawski & Sieniawski.

W pasie nadmorskim Gdańska Develia realizuje także trzy inne inwestycje, w których dostępne są wolne mieszkania. Są to Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników w Letnicy oraz III etap inwestycji Przy Alejach na Zaspie. Wszystkie te inwestycje mają być gotowe w drugiej połowie 2022 r.

O DEVELII  

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »