Dom » Wnętrza

Osłony okienne - co wybrać?

Osłony okienne  - co wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsze promienie słońca już za nami, słońce coraz śmielej świeci, lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upał nie tylko na dworze ale również w domu. Nagrzane pomieszczenia, poddasze na które nie można wejść, znasz to skądś?

Jeśli również borykasz się z takimi sytuacjami, po przeczytaniu tego poradnika będziesz mógł zapomnieć o upale w domu, a samo poddasze ochłodzisz o kilka stopni.

Doskonałym sposobem, sprawdzonym już przez wiele osób, są osłony okienne takie jak: żaluzje, rolety, plisy, markizy oraz okiennice. Dzięki nim można przysłonić okno przed promieniami i ciekawskim wzrokiem sąsiadów w dowolnej pozycji oraz wysokości.

Rolety
dzielimy na wewnętrzne i zewnętrze, te drugie są nazywane również roletami antywłamaniowymi, które ochronią nasz dobytek przez złodziejami. Są wykonane z bardzo grubego pancerza o ściankach grubości 5 mm i dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniami. Niestety takie rolety to dość duży koszt, dlatego też można je częściej zobaczyć na witrynach sklepów niż domów.

Rolety wewnętrzne są skuteczną ochroną przed słońcem i wiatrem, w lato mogą ochłodzić pomieszczenie nawet o 10 st C, natomiast w zimie zapobiegają utracie ciepła.

Swoją popularność rolety, zdobyły nie tylko poprzez funkcjonalność ale również poprzez walory estetyczne, szeroka palety kolorów, wzorów, faktur pozwala na dobranie tej jednej jedynej pasującej do naszego salonu, kuchni czy sypialni. Rolety są bardzo praktyczne, można je zamontować nie tylko na oknie ale również na suficie.

Rolety można sterować przy pomocy:

- łańcuszka,
- mechanizmu sprężynowego
- elektrycznie, pojedynczą roletą lub grupowo.

Kolejną osłoną na okna, która ochroni nas przed promieniami oraz gapiami to żaluzje drewniane, aluminiowe, pionowe, plastikowe czy poziomie, każde z nich poprzez zmianę nachylenia lameli, ma możliwość regulacji ilości wpadającego słońca.

Żaluzje pionowe
można spotkać najczęściej w biurach, jednak w ostatnim czasie dzięki ofercie firmy Lira Dom, poprzez wprowadzenie bogatej kolorystyki, nowatorskich tkanin oraz nowych rozwiązań żaluzje pionowe możesz mieć już dziś w swoim domu. Żaluzje pionowe mają lamelki o wymiarach 65 - 130 mm, mogą być zamontowane zarówno w oknach jak i przy suficie, dzieląc pomieszczenie na mniejsze przestrzenie. Żaluzje poziome są rozwiązaniem zarówno do domu jak i biura, liczba rodzajów żaluzji m.in. żaluzje drewniane, bambusowe, aluminiowe, z PCV pozwalają dobrać idealnie pasujące do każdego wnętrza. Zazwyczaj żaluzje można spotkać o szerokości 16-50 mm, wszystko zależy z jakiego materiału są wykonane.

Oferta dotycząca osłon jest bardzo szeroka, maty bambusowe, plisy, okiennice, zasłony rzymskie to również jedno z rozwiązań. Jednak więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.liradom.com.pl.

--------
LIRA DOM
Siedziba:

01-854 Warszawa
ul. Broniewskiego 74
tel. (22) 864 45 37
kom. 501 547 216

Filia:

01-854 Warszawa
ul. Płaskowickiej 46
tel. (22) 641 99 84
kom. 516 182 836

www.liradom.com.pl
liradom@liradom.com.pl

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.liradom.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »