Firma » Biznes

OSM Piątnica nagrodziła swoich największych dostawców mleka

OSM Piątnica nagrodziła swoich największych  dostawców mleka
Zobacz więcej zdjęć »
Z końcem stycznia br. OSM Piątnica ogłosiła ranking spółdzielców, którzy w 2010 r. dostarczyli do mleczarni najwięcej surowca. Zwycięskie gospodarstwo w ubiegłym roku sprzedało spółdzielni 5,5 mln litrów mleka.

Pomimo tendencji spadkowych na krajowym rynku mleka, w 2010 r. OSM Piątnica zwiększyła wielkość skupu surowca aż o 9,6%.

Spółdzielnia skupiła i przetworzyła we wspomnianym okresie 187 mln litrów mleka. Jednocześnie utrzymała pozycję lidera pod względem ceny płaconej rolnikom za surowiec. Podczas gdy średnia cena za litr mleka w kraju wynosiła 1,05 zł, OSM Piątnica oferowała swoim dostawcom ok. 1,54 zł. Powyższa kwota jest jedną z najwyższych w Unii Europejskiej.

Obecnie OSM Piątnica zrzesza 1 594 spółdzielców. W tegorocznym rankingu mleczarnia wyróżniła 20 największych i najprężniej działających gospodarstw, których roczna sprzedaż przekroczyła 700 000 litrów mleka. I miejsce w rankingu zajęła hodowla państwa Adama i Marty Pietruszyńskich z Łomży, którzy w 2010 r. sprzedali mleczarni 5,5 mln litrów mleka. Na drugim miejscu uplasowało się gospodarstwo państwa Elżbiety i Krzysztofa Banachów z Kalinowa, którzy dostarczyli do OSM Piątnica 1,5 mln litrów surowca. Trzecia lokata przypadła fermie mlecznej państwa Moniki i Wojciecha Kowalewskich ze Srebrowa z wynikiem sprzedaży 1,3 mln litrów mleka. Wyniki rankingu ogłoszono podczas uroczystego spotkania w Piątnicy, w trakcie którego Prezes OSM Piątnica, Zbigniew Kalinowski, wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary.

Spotkanie było również okazją do podsumowania wyników finansowych oraz osiągnięć spółdzielni. W 2010 r. przychody OSM Piątnica ze sprzedaży wzrosły o 13% i po raz pierwszy w historii mleczarni przekroczyły 0,5 mld zł. W minionym roku zakład rozpoczął także istotne dla jego rozwoju inwestycje, których wartość wyniosła 32 mln zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »