Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe
Zobacz więcej zdjęć »
Alternatywa dla botoksu, młodszy wygląd bez sztucznego efektu maski, jedna z najskuteczniejszych metod medycyny niechirurgicznej – to tylko kilka określeń podkreślających zalety osocza bogatopłytkowego. Czym jest i jak działa opowiada dr Anna Suwalska z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pacjenta. Dzięki licznym czynnikom wzrostu stymuluje procesy regeneracyjne, a to sprawia, że z powodzeniem sprawdza się w medycynie estetycznej podczas zabiegów upiększających twarz. Wykorzystywane jest głównie ze względu na jego działanie regeneracyjne, odżywcze i naprawcze na skórę i jej przydatki, głównie włosy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Co warto wiedzieć?

– Preparat osocza bogatopłytkowego (PRP) otrzymywany jest z własnej krwi pacjenta i stanowi źródło czynników wzrostu, które są ważnym biostymulatorem regeneracji tkanek, produkcji kolagenu i macierzy pozakomórkowej, a także biorą udział w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych. Wszystko to umożliwia doprowadzenie składników odżywczych do miejsc uszkodzonych. Poza tym osocze bogatopłytkowe dzięki niskiemu pH (6,5-6,7) powoduje zahamowanie wzrostu bakterii oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe – tłumaczy dr Anna Suwalska.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykonywane są głównie w celu profilaktyki i leczenia starzenia się skóry. Przynoszą widoczną poprawę jej jędrności, elastyczności i grubości, powodują wygładzenie drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. W połączeniu z zabiegami z wykorzystaniem fali podczerwonej LED i ablacji laserem frakcjonowanym PRP sprawia, że poprawia się również wygląd blizn pooperacyjnych, potrądzikowych i rozstępów. To nie wszystkie zastosowania osocza bogatopłytkowego – po jego wykorzystaniu obserwowana jest duża poprawa także w przypadku różnych postaci łysienia.

Różne problemy, jedno rozwiązanie

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób z oznakami starzenia się skóry, a więc ze skórą wiotką, cienką, przesuszoną, z przebarwieniami i zmarszczkami. To doskonałe rozwiązanie także dla wszystkich tych, którzy chcieliby wcześniej zapobiegać procesom starzeniowym skóry np. po okresie wakacyjnym czy zimowym, kiedy czynniki zewnętrzne takie jak słońce czy mróz znacznie osłabiają jej kondycję.

– Osoby z bliznami pooperacyjnymi, pooparzeniowymi, atroficznymi bliznami potrądzikowymi czy rozstępami widzą dużą poprawę po zastosowaniu PRP w połączeniu z innymi zabiegami np. ablacyjnym laserem frakcjonowanym CO2. Korzystne działanie PRP widoczne jest też u osób z osłabionymi, cienkimi, wypadającymi włosami – przyczynia się do poprawy ich gęstości i grubości – mówi lekarz z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Nie ma się czego bać

Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego? Wykwalifikowany personel medyczny pobiera krew żylną pacjenta za pomocą profesjonalnego zestawu do pozyskiwania PRP. Krew zostaje odwirowana w specjalistycznym urządzeniu, a później odpowiednio przygotowane i aktywowane osocze zostaje wprowadzone przez lekarza do właściwej warstwy skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort, który w większości przypadków można zmniejszyć stosując wcześniej znieczulenie miejscowe kremem. Skuteczność zabiegu zależy od stężenia płytek krwi w osoczu, dlatego przed całą procedurą warto wykonać badanie morfologiczne krwi i jego wynik pokazać lekarzowi, aby mógł ocenić, czy wykonany zabieg będzie miał właściwe działanie

– Bardzo istotny jest również sposób pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, tak by zawartość płytek krwi i czynników wzrostowych była jak największa. Żeby zabieg był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, płytki muszą zostać zachowane żywe w nienaruszonym stanie i aktywne biologicznie. Dlatego zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej, którzy ściśle przestrzegają protokołu zabiegowego i stosują profesjonalne zestawy do pobierania krwi przeznaczone do pozyskania osocza bogatopłytkowego – tłumaczy dr Anna Suwalska.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przed zabiegiem warto zapytać lekarza o to, jak odpowiednio się do niego przygotować i jak postępować po jego wykonaniu. Nie należy także zapominać, że prawidłowe nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie w skuteczności wykonania procedury.

– Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykonywane są w cyklach 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni w zależności od wskazania. Najlepsze efekty widoczne są po zakończeniu cyklu zabiegów i utrzymują się około pół roku. Po tym czasie warto wykonać zabieg przypominający w celu przedłużenia efektu działania – mówi specjalistka z Centrum Medycyny Estetycznej ESTELL.

Procedury medyczne z użyciem osocza bogatopłytkowego są bardzo bezpieczne, ale jak w każdym przypadku, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich ciążą, laktacja, choroba nowotworowa, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków immunosupresyjnych, przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (przeciwzakrzepowe, kwas acetylosalicylowy) oraz zaburzenia krzepliwości krwi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »