Społeczeństwo » Społeczeństwo

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zaprezentuje się w Galerii Bronowice

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zaprezentuje się w Galerii Bronowice
Zobacz więcej zdjęć »
Leczy, rehabilituje i wychowuje zwierzęta dzikie, domowe czy gospodarskie. Mowa o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, który w dniach 10-12 października zaprezentuje swoje działania i projekty w Sferze Super Bohatera, zlokalizowanej na poziomie 0 Galerii Bronowice.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych to organizacja pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy wszystkim poszkodowanym zwierzętom: dzikim, domowym, gospodarskim, chronionym czy łownym. Każdego roku trafia tu około 700 przedstawicieli ponad 80 gatunków. Wolontariusze, o każdej porze dnia i nocy, przyjmują do ośrodka zwierzęta porzucone, maltretowane, otrute, a nawet ofiary postrzału. Wszystkie znajdują tu bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę weterynaryjną. Bardzo często organizacja jest ostatnią deską ratunku dla zwierząt, którym odmawia się leczenia i skazuje na eutanazję. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych walczy o to, aby warunki w jakich przebywają ich podopieczni były dostosowane do współczesnych standardów. W związku z tym podjął szereg działań, mających na celu stworzenie odpowiedniego zaplecza. Interesującym rozwiązaniem jest wyjątkowa alternatywa dla schronisk czyli tzw. Psia Wioska, w której zwierzęta przygotowywane są do adopcji. Zakratowane boksy są tu zamieniane na komfortowe domki z pełnym wyposażeniem, a do dyspozycji piesków będą również: plac zabaw, ścieżki spacerowe oraz całodobowy opiekun. Więcej szczegółów i możliwość wsparcia projektu na: https://pomagam.pl/psiawioska.      

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zaprezentuje się w Sferze Super Bohatera w dniach 10-12 października.           

 

Sfera Super Bohatera w Galerii Bronowice to specjalnie wydzielona strefa na poziomie 0 centrum handlowego, dostępna dla organizacji pożytku publicznego. Projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne fundacje prezentują tu swoje programy. Głównym celem jest popularyzowanie działań społecznie użytecznych, edukacyjnych, naukowych oraz promujących ochronę zwierząt i przyrody. Sfera Super Bohatera daje możliwość bezpłatnego zaprezentowania się różnym organizacjom pozarządowym w ogólnodostępnej przestrzeni Galerii Bronowice. Jest to również okazja na pozyskanie wolontariuszy, którzy wspomogą fundację w jej działaniach. Podczas prezentacji istnieje również możliwość przeprowadzenia kwesty na cele związane z funkcjonowaniem organizacji.                           

- Cieszymy się, że to właśnie w naszym centrum handlowym swoją działalność i wyjątkowy program zaprezentuje Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Liczymy, że nasi klienci zainteresują się ważnymi projektami organizacji i wesprą je. Ponadto serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 12 października, w godz. 14.00-15.00, na spotkanie z lekarzem weterynarii dr Radosławem Fedaczyńskim, inicjatorem wielu prozwierzęcych inicjatyw - mówi Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice.  

 

Serdecznie zapraszamy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »