Dom » Nieruchomość

Ostatnia szansa na kredyt bez wkładu własnego

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim wprowadzenie kolejnej ważnej zmiany związanej z zakupem mieszkania. Od 1.01.2014 r. z oferty banków znikną kredyty pokrywające 100% wartości nieruchomości. Oznacza to, że aby starać się o uzyskanie kredytu, trzeba będzie dysponować znacznymi oszczędnościami.

Zmiana ta jest efektem nowelizacji zapisów rekomendacji S, uchwalonych przez Komisję Nadzoru Finansowego w czerwcu tego roku. Instytucja ta już w ubiegłym roku zapowiadała wprowadzenie takich ograniczeń, by minimalizować ryzyko niespłacania pożyczek. Takie rozwiązanie stosowane jest w wielu krajach m.in. w Szwecji, Portugalii, Japonii czy Danii. 

Część działających w Polsce banków wycofała się już z kredytów finansujących zakup nieruchomości w 100%. Nadal jednak znajdziemy na rynku sporo firm proponujących klientom tego typu pomoc w zakupie mieszkania. Niestety oferty te dostępne będą tylko do końca bieżącego roku. Wraz z początkiem stycznia banki będą wymagać od swoich klientów wkładu własnego, który na początku wynosić będzie 5% wartości nieruchomości. W kolejnych latach jego wielkość będzie wzrastać – do 10% w 2015 r., 15% w 2016, by osiągnąć poziom aż 20% w 2017 r. 

Zostały już tylko 2 miesiące na podjęcie decyzji, a biorąc pod uwagę niezbędny czas na rozpatrzenie wniosku przez bank, najlepiej zrobić to jak najszybciej. Ceny mieszkań są obecnie niższe, w jednej z naszych inwestycji, na Dobrym Osiedlu we Wrocławiu, oferujemy dwupokojowe mieszkanie już od 199 000 zł, więc jest to bardzo dobry moment za zakup własnego lokum – mówi Zbigniew Jarzyński, Dyrektor Biura Sprzedaży Mieszkań w firmie Rafin Developer. 

Dla wielu Polaków uzyskanie kredytu na 100% wartości nieruchomości, to wciąż jedyny sposób na zakup własnego mieszkania. Konieczność posiadania wkładu własnego, znacznie ograniczy możliwości nabycia upragnionego lokum. Dlatego też warto dobrze się zastanowić i być może skorzystać jeszcze do końca roku z kredytowania na obecnych zasadach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Ruszyła sprzedaż mieszkań warszawa zobacz naszą wyjątkową ofertę

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »