Technologie » AGD - RTV

Oświetlenie domu

Prawidłowe oświetlenia domu to podstawa. Każdy z nas chce, aby oświetlenie, które zamontujemy było praktyczne i nie sprawiało problemów. Powoli tradycyjny model żarówek wymyślony w XIX wieku przez Eddisona odchodzi w zapomnienie.

Dziś na rynku jest wiele rodzajów oświetlenia: przez halogeny i świetlówki aż po żarówki LED-owe.

Żarówki LED to nic innego jak małe diody, które są stosowane w oświetleniu. Ten typ oświetlenia posiada zarówno plusy, jak i minusy. Oświetleniu typu LED uważane jest za bezpieczne dla zdrowia człowieka. Diody nie męczą ludzkiego wzroku, nie mają również negatywnego wpływu na nasze samopoczucie. W tym rodzaju oświetlenia nie występuje bowiem efekt „pulsowania” światła czy promienie UV.

Żarówki LED są przyjazne dla środowiska – nie potrzeba ich utylizować w specjalny sposób. W przeciwieństwie do poprzedniczek – świetlówek kompaktowych, nie zawierają metali ciężkich (np. rtęć) czy innych szkodliwych substancji. Dużą zaletą żarówek LED-owych jest ich długa żywotność, aż 50 razy wyższa niż w przypadku standardowego odpowiednika. Żarówka LED-owa nie wymaga częstej konserwacji. Do niewątpliwych wad tego rozwiązania należy jego cena. Żarówka w technologii LED jest dość droga. Jednak trzeba tutaj pamiętać o tym, że wysoka cena wiąże się z jej długą żywotnością.

Odpowiednie oświetlenie naszego mieszkania to połowa sukcesu. Samo wyposażenie jest praktycznie bezużyteczne, jeśli nie możemy wydobyć z niego piękna w ciągu nocy. Dobre oświetlenie sprawi, że meble i aranżacja mogą wyglądać jeszcze piękniej niż za dnia. Musimy pomyśleć o oświetleniu już na etapie projektowania wnętrza. Powinniśmy zastanowić się także nad dodatkowym oświetleniem, zapewne to, które proponuje nam deweloper będzie niewystarczające.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »