Dom » Wnętrza

Oświetlenie wielozadaniowe, czyli kinkiety

Zwykle wykorzystujemy kinkiety do oświetlenia punktowego, aby ułatwić nakierowywanie strumienia światła w konkretne miejsce. Ten rodzaj opraw z powodzeniem nadaje się także do innych rodzajów oświetlenia.

 Kinkiety zamiast żyrandola


Ogólne oświetlenie powinno rozświetlać cały pokój. Zaplanowanie oświetlania ogólnego nie jest trudne, jednak wybierane do tego celu żyrandole bywają nudne. W dużym, a także wysokim salonie świetnie sprawdzą się w tej roli kinkiety. Wybierając oprawy, które wypuszczają promienie dołem i górą zapewnimy odpowiednią ilość światła oraz wprowadzimy dodatkowy efekt dekoracyjny. To rozwiązanie jest świetne, jeśli planujemy wykonać na ścianach tynki strukturalne lub położyć wypukła tapetę. Światło dodatkowo podkreśli atrakcyjną fakturę.


Kinkiety jako oświetlenie zadaniowe


Oświetlenie zadaniem jest tym, co sama nazwa wskazuje. Czy to czytanie, odrabianie lekcji, robótki ręczne czy gotowanie, ten rodzaj światła pozwala na wykonywanie wielu codziennych czynności. Jest to oświetlenie, które potrzebujemy mieć blisko siebie, więc często wybieramy w tym celu lampy stojące biurkowe lub podłogowe.

Do oświetlenia zadaniowego mogą służyć również kinkiety. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się w małym mieszkaniu – kinkiet ścienny zamiast lampy biurkowej będzie spełniał takie samo zadanie, a nie będzie zajmował przestrzeni roboczej. W podobny sposób możemy użyć go w kuchni, nad toaletką, a także nad lustrem w łazience. http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/oprawy-scienne-i-sufitowe/kinkiety.html Montując kinkiety nad kanapą zapewnimy sobie odpowiednie oświetlenie do czytania. Jeśli nie posiadasz w sypialni szafek nocnych, to również możesz skorzystać z tego rozwiązania.


Oświetlenie detali


Oświetlenie punktowe tradycyjnie należy do kinkietów. Ich obracane i regulowane ramiona ułatwiają nakierowanie światła na detale, które chcemy podkreślić. Dobierając oprawy do oświetlania punktowego należy uważać, aby nie przyćmiły swoim wyglądem podświetlanych obiektów. Lepiej postawmy na proste, geometryczne formy.


Ozdobne kształty


Kinkiety w formie sześcianów pasują do nowoczesnych wnętrz. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami, to możemy poszukać lamp przypominających kapiące świece, ze szklanymi kulami zamiast opraw oraz stylizowanych na stare lampy. Oferta różnorodnych kinkietów jest bardzo duża – do każdego wnętrza można coś dopasować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (1)

  • avatar
    renago 2016-07-14 15:20:41

    Ja mam dwa kinkiety w przedpokoju i jeden activejet w łazience nad lustrem. Kinkiety maja fajny design i można je dowolnie malować.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »