Motoryzacja » Moto Serwis

Oszczędności w transporcie dzięki technologii Zenvironment Yokohamy

Oszczędności w transporcie dzięki technologii Zenvironment Yokohamy
Zobacz więcej zdjęć »
Yokohama Rubber and Co., producent opon klasy premium, opracowała technologię Zenvironment do produkcji opon ciężarowych i dostawczych. Zastosowane w niej rozwiązania obniżają koszty eksploatacji pojazdu, dzięki zapewnieniu redukcji zużycia paliwa i wydłużeniu czasu użytkowania opon.
Innowacyjność w zakresie technologii opon ciężarowych i dostawczych ma dziś kluczowe znaczenie dla branży transportowej oczekującej rozwiązań efektywnych kosztowo. „Odpowiedzią Yokohamy na te potrzeby było opracowanie technologii Zenvironment gwarantującej oponom do samochodów ciężarowych i dostawczych dłuższe życie, większy przebieg oraz lepszą podatność na bieżnikownie" - mówi Artur Posłuszny, Menedżer Sprzedaży i Marketingu ITR S.A. „Zastosowanie technologii Zenvironment pozwala obniżyć koszty eksploatacji w przeliczeniu na kilometr. W dłuższym okresie czasu, szczególnie przy dużej flocie samochodów, pozwala to osiągnąć znaczne ograniczenie kosztów paliwa stanowiących główny wydatek firm transportowych" - dodaje Artur Posłuszny.

Technologia Zenvironment japońskiej Yokohamy wykorzystuje innowacyjną metodę mieszania składników gumy, nową konstrukcję bieżnika i karkasu.

Nowa metoda mieszania przy niższej temperaturze i wyższym momencie obrotowym
Jednym z podstawowych elementów technologii Zenvironment jest poprawa składu mieszanki gumowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego, wieloetapowego procesu łączącego mieszanie i ugniatanie gumy oraz węgla, nowa technologia Yokohamy polega na jednokrotnym mieszaniu składników przy wyższym momencie obrotowym, a następnie ugniataniu powstałej mieszanki gumowej na rolkach. W procesie tym występują niższe temperatury, które sprzyjają bardziej równomiernej dystrybucji cząstek węgla stosowanych jako środek wzmacniający gumę. W efekcie powstaje opona bardziej elastyczna i odporna na zużycie oraz podatniejsza na wielokrotne bieżnikowanie.

Nowy bieżnik i konstrukcja wewnętrznej wkładki
Zenvironment to także nowatorska konstrukcja bieżnika powodująca zwiększenie przebiegu opony, poprawę indeksów oporów toczenia, a także zwiększenie odporności na przecinanie czy wykruszanie. Z kolei konstrukcja wkładki wewnętrznej zapobiega utlenianiu się wewnętrznej części opony pod wpływem gorącego powietrza powstającego podczas jej pracy. Opóźnia to proces starzenia się opony.

Nowy model i mieszanka karkasu
Karkasy Zenvironment, zaprojektowane z zastosowaniem metody symulacji podwójnego ciśnienia, mają profile o dużej trwałości i bardziej równomiernym wzroście bieżnika, który następuje podczas użytkowania opony. Nowe mieszanki karkasu zwiększają jego żywotność przy wielokrotnym bieżnikowaniu. Dla karkasów firmy Yokohama dostępna jest specjalna gwarancja.

W ramach technologii Zenvironment firma Yokohama produkuje opony na oś kierowaną dla transportu dalekobieżnego (opona Yokohama 106ZS), regionalnego (opona Yokohama 104ZR i Yokohama 106 ZS) oraz na oś kierowaną oraz wszystkie osie dla autobusów i autokarów (opona Yokohama 107ZL i Yokohama 104 ZR) oraz opony na oś kierowaną przystosowane do eksploatacji w warunkach zimowych (opona Yokohama 901 ZS M+S).

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »