Dom » Nieruchomość

Otwarta Wilda zachwyca nowoczesnością

Otwarta Wilda zachwyca nowoczesnością
Zobacz więcej zdjęć »
BPI Real Estate Poland realizuje inwestycję Vilda Park w poznańskiej dzielnicy Wilda.

Osiedle o nowoczesnym i otwartym charakterze dopasowane jest do warunków zabudowy w tej zmieniającej się dawnej robotniczej dzielnicy. Inwestycja Vilda Park, zgodnie z harmonogramem, osiągnęła już stan surowy zamknięty i odnotowała 72% poziom sprzedaży.

Vilda Park to nowoczesne osiedle powstające przy ul. Droga Dębińska w dzielnicy Wilda w Poznaniu. Inwestycję poza wyjątkową lokalizacją i nowoczesną architekturą wyróżnia otwarty charakter zabudowy pasujący do powstających w okolicy budynków. Dzielnica na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniła. Dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym stała się przyjaznym miejscem dla rodzin. Otoczenie Vilda Park pozwoliło nam na zaprojektowanie otwartego na okolicę osiedla. Wilda to obecnie bardzo spokojna okolica, w której mieszkańcy są otwarci na relacje międzyludzkie, dlatego też zamknięta inwestycja nie wpisałaby się w charakter dzielnicy. 72 procentowe statystyki sprzedaży potwierdzają, że nasi klienci doceniają dopasowanie osiedla do miejsca, w którym powstaje - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Teren, na którym znajduje się Vilda Park to częściowo obszar dawnego klina zieleni, miejsca rekreacji znanego wszystkim mieszkańcom Poznania. W jego sąsiedztwie znajduje się rzeka Warta z terenami przeznaczonymi do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku. Miasto opracowując lokalny plan zagospodarowania chciało, aby powstająca w tym miejscu zabudowa mieszkaniowa stała się częścią przestrzeni wspólnej i nie tworzyła zamkniętych, niedostępnych enklaw. Stąd pomysł na tereny okalające budynki, które będą przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale także osobom odwiedzającym. Budynki osiedla Vilda Park mają bardzo zdyscyplinowaną formę, dostosowaną do wymogów planu miejscowego. Uzupełniliśmy je odpowiednio o to, co dzisiaj w mieście niezbędne, czyli zieleń i przestrzeń społecznej rekreacji - powiedział Piotr Marciniak z pracowni architektonicznej Litoborski+Marciniak.

Inwestycję charakteryzuje także wyjątkowa lokalizacja w pobliżu rzeki Warty w klimatycznej dzielnicy miasta. Z kolei bliskość najważniejszych punktów handlowych, komunikacyjnych, kulturalnych i finansowych Poznania zapewni przyszłym mieszkańcom wygodę i ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Z kolei łatwy dostęp do szerokiego wachlarza usług i możliwość poruszania się np. rowerem po pobliskiej Wartostradzie sprawia, że zamieszkanie w Vilda Park będzie po prostu praktyczne i komfortowe. Dostępna w dzielnicy atrakcyjna infrastruktura i powstające w okolicy inwestycje, jak Vilda Park, poza ciekawą ofertą dobrze położonych i zaprojektowanych mieszkań dostarczą również atrakcyjne zaplecze usługowo-handlowe. W Vilda Park znajduje się 7 doskonale usytuowanych lokali usługowych o przemyślanej powierzchni. Dzięki wysokiemu potencjałowi handlowemu okolicy powierzchnia ta jest odpowiednia dla osób prowadzących działalność skierowaną do klienta indywidualnego - handlu i różnego rodzaju usług.

W inwestycji Vilda Park powstanie łącznie 248 mieszkań o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. W ramach projektu rozpoczęto również budowę kameralnego budynku C, w którym przewidziano wyłącznie 18 lokali.  Do każdego z mieszkań przynależeć będzie ogródek lub przestronny balkon. Klienci mają także możliwość zakupu komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego w garażu podziemnym. Na osiedlu zaplanowane zostały oryginalne przestrzenie wspólne - zielony dziedziniec, plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów oraz proekologiczny ogródek.

Z aktualną ofertą cenową oraz planami mieszkań i lokali usługowych można zapoznać się na stronie internetowej oraz w biurze sprzedaży przy ul. Bielniki 1. Ceny mieszkań w ofercie zaczynają się od 7.600 zł/mkw, natomiast lokali usługowych od 9 500 zł/mkw. Realizacja Vilda Park postępuje zgodnie z planem. Aktualnie budowa osiągnęła stan surowy zamknięty. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na początek 2020 roku.

BPI Real Estate w Polsce realizuje także inne ciekawe inwestycje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, natomiast w Warszawie realizowane są dwa najnowsze projekty dewelopera - Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE na Woli, która powstaje we współpracy z Grupą ACTEEUM.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »