Technologie » Internet

Owoce latem - brzoskwinia

Brzoskwinie to owoce, które obecnie są znane i dostępne niemal na całym świecie. Na ich popularność niewątpliwie wpływa smak oraz zapach, a także bogactwo minerałów i witamin w nich zawartych. Chociaż brzoskwinie są dostępne przez cały rok, w różnej postaci, właśnie latem sięgamy po nie najczęściej.

Źródło witamin

Brzoskwinie najlepiej jeść ze skórką, ponieważ właśnie w niej zawartych jest najwięcej cennych witamin i minerałów. Owoce te są bogatym źródłem witamin z grupy A, C, B, E i K. Natomiast minerały w nich zawarte to fosfor, potas, magnez, żelazo i wapń. Brzoskwinie zawierają też bor, czyli pierwiastek, który zwiększa stężenie estrogenu w organizmie. Ze względu na zawartość kwasu foliowego, również kobiety w ciąży nie powinny wykluczać ich z diety.

Porcja zdrowia

W 90% brzoskwinie składają się z wody, przez co działają moczopędnie. Ta właściwość sprawia, że pozytywnie wpływają na pracę układu moczowego i nerki, a także oczyszczają organizm z toksyn. Polecane są też osobom z nadciśnieniem i wysokim cholesterolem, gdyż nie zawierają sodu ani tłuszczu. Ponadto, zawarty w brzoskwiniach błonnik usprawnia trawienie. Kolejną grupą, która powinna uwzględnić ten owoc w swojej diecie są osoby zmagające się z anemią, ponieważ brzoskwinie zwiększają produkcję czerwonych krwinek.

Promienna cera

Regularne jedzenie brzoskwiń z pewnością poprawi stan naszej skóry. Mają one bowiem właściwości odświeżające i tonizujące, a także są bogatym źródłem beta-karotenu poprawiającego koloryt skóry. Dzięki nim nasza cera będzie bardziej jędrna, co jest zasługą witaminy C, zwiększającej produkcję kolagenu. Pozbędziemy się na niej także oznak zmęczenia i stresu. To właśnie witamina B zawarta w brzoskwiniach działa na nasz organizm kojąco, zmniejszając poziom stresu.

Znając właściwości brzoskwiń włączmy je do swojego menu, szczególnie latem, gdy mamy dostęp do tych świeżych i soczystych owoców. Dzięki dostawom owoców do biura, nawet w miejscu pracy nie musimy rezygnować z ich jedzenia. Zamieńmy więc niezdrowe przekąski na smaczną porcję zdrowia. 

Źródło Take a FruitRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KnowledgeHub Fund

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »