Kultura, sztuka » Kultura

Pamięci Franciszka Starowieyskiego

Pamięci Franciszka Starowieyskiego
Zobacz więcej zdjęć »
15 marca w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbędzie się wernisaż, otwierający wystawę prac wykonanych przez studentów Franciszka Starowieyskiego.

15 marca o godz. 18.00 Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wernisaż, który otworzy wystawę dedykowaną Franciszkowi Starowieyskiemu. Organizatorem jest Europejska Akademia Sztuk w Warszawie (EAS), która w tym roku obchodzi swoje 18 urodziny, zbiegające się w czasie z pierwszą rocznicą śmierci artysty (23 lutego 2010 r.).

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprezentuje ok. 200 prac stworzonych przez 28 artystów. Będą to głównie grafiki, opracowane zarówno w technikach tradycyjnych (akwaforta, akwatinta, litografia czy sitodruk), jak i technikach druku cyfrowego. Odwiedzający będą mogli podziwiać także rysunek i plakat.

Projekt charakteryzuje się różnorodnością prac oraz środków wyrazu zastosowanych przez poszczególnych twórców. Autorów prac łączy wspólna cecha – wszyscy mieli możliwość kształcenia i zdobywania wiedzy u wybitnego artysty – Franciszka Starowieyskiego. Twórcy prezentowanych prac są laureatami istotnych nagród i mogą się pochwalić udziałem oraz laurami zwycięstwa w znaczących konkursach. 

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę w dniach od 15 marca do 2 maja 2010 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »