Firma » Biznes

PanaCast 2 – kamera USB z kątem widzenia 180 stopni i rozdzielczością panoramiczną 4K

PanaCast 2 – kamera USB z kątem widzenia 180 stopni i rozdzielczością panoramiczną 4K
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz częściej spotykane małe sale konferencyjne są trendem, który wymusza na producentach zastosowanie innego rodzaju funkcjonalności w rozwiązaniach audio-wideo. Przykładem jest szerokokątna kamera USB PanaCast 2 od amerykańskiej marki Altia Systems. Urządzenie jest już dostępne w Polsce.

Małe sale konferencyjne są optymalizacją kosztów dla wielu firm. Jednak zorganizowanie konferencji w małym pomieszczeniu było wyzwaniem. Tradycyjne kamery do wideokonferencji mają kąt widzenia około 70-80 stopni i tym samym, nie są w stanie przekazać obrazu wszystkich uczestników spotkania. Rozwiązaniem stały się systemy wideokonferencyjne SIP/H.323 i kamery USB do wideokonferencji w chmurze z szerokim kątem widzenia, jak np. Yealink VC200 i PanaCast 2.

PanaCast 2 to unikalna kamera USB, która oferuje aż 180-stopniowe pole widzenia w poziomie oraz 54-stopniowe w pionie. Urządzenie umożliwia przekazywanie treści wideo w rozdzielczości panoramicznej 4K w 30 klatkach na sekundę. Zastosowanie dobrej jakości obrazu i pola widzenia naturalnego dla ludzkiego oka, sprawia że zdalni uczestnicy spotkań mogą zobaczyć cały obszar roboczy - od ściany do przeciwległej ściany. Widoczne będą nawet osoby siedzące blisko kamery. Dzięki temu wszyscy będą mogli współpracować, tak jakby odległość nie miała znaczenia.

Kamera ma wbudowane mikrofony stereo HD z funkcją kasowania echa akustycznego. Mikrofony te zapewnią dobrą jakość dźwięku dla spotkań do 4 osób, w innym wypadku poleca się zastosowanie zestawów głośnomówiących, np. Chat 150 lub Konftel 55Wx. Ponadto instalacja plug and play znacząco redukuje czas potrzebny do rozpoczęcia spotkania. Kamerę można postawić na stole, a także powiesić na ścianie, w zależności od wybranego modelu. PanaCast 2 zyskuje jeszcze więcej funkcji, dzięki licencjom, rozszerzającym funkcjonalność urządzenia

Licencja Inteligentny zoom, czyli dynamiczne kadrowanie osób

Automatyczna i dynamiczna regulacja pola widzenia kamery, aby uwzględniać wszystkich uczestników spotkań, nawet jeżeli ich liczba się zmienia. Funkcja wykrywa osoby, dostosowując obszar przekazywanego obrazu. Dzięki temu kooperacja w czasie wideokonferencji jest bardziej efektywna i naturalna.

https://www.youtube.com/watch?v=ABRIqNDU_DY&feature=youtu.be

Licencja WhiteBoard – zbliżenie na białą tablicę

Narzędzie wykrywa zawartość istniejącą na białej tablicy i wyświetla ją jako odrębny ekran podczas wideokonferencji. Równocześnie automatycznie poprawia jakość obrazu i koryguje zniekształcenia, tworząc wyraźny obraz tablicy, co pozytywnie wpływa na poziom współpracy zdalnych uczestników w różnych środowiskach biznesowych i edukacyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=FI3HeLzPgrc&feature=youtu.be

Licencja Vivid – automatyczna korekcja jasności i kolorów

Aby dostosować jasność obrazu i zoptymalizować nasycenie kolorów, wykorzystano technologię HDR (High Dynamic Range). W zależności od natężenia oświetlenia, kamera automatycznie i dynamicznie ulepsza jakość wideo w każdych warunkach, poprawiając wrażenia wizualne użytkowników.

Inne funkcjonalności

Kamera działa z systemami Windows i MAC, a do podłączenia można wykorzystać porty USB 2.0 lub 3.0. PanaCast 2 obsługuje takie aplikacje, jak między innymi: Skype for Business, Skype Broadcast Meeting, Zoom, Vidyo, BlueJeans, czy Yealink Cloud. Oprócz tego, podłączenie urządzenia do komputera umożliwia streaming szerokokątnego wideo przez portale, takie jak Youtube, Vimeo oraz Facebook.

Więcej informacji o kamerze PanaCast 2 można znaleźć na stronie: http://www.kontel.pl/panacast.html

 

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Plantronics, ClearOne, Konftel, Polycom, Yealink, czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi Emerging Markets Distributor of the Year 2015, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »