Technologie » Fotografia

Panasonic HX-A1 – nowa kamera sportowa gotowa na ekstremalne przygody

Panasonic HX-A1 – nowa kamera sportowa gotowa na ekstremalne przygody
Zobacz więcej zdjęć »
Ultrakompaktowa, lekka i solidna kamera Panasonic HX-A1 to idealny towarzysz dla poszukiwaczy przygód

Panasonic wprowadza do sprzedaży sportową kamerę HX-A1, która umożliwia filmowanie bez użycia rąk w rozdzielczości Full HD nawet w trudnych warunkach. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży już w czerwcu tego roku.

 

Wodoszczelna (do 1,5 m[1]) bez etui ochronnego, odporna na upadki (z wysokości do 1,5 m[2]), mrozoodporna (do -10°C) i pyłoszczelna (IP6X[3]) kamera sportowa Panasonic doskonale nadaje się do rejestrowania najbardziej ekstremalnych przygód - spływu kajakowego rwącą rzeką, narciarskich ewolucji, a nawet rajdów przygodowych.

Panasonic HX-A1 uchwyci każdy szczegół szybko poruszającego się obiektu, rejestrując obraz w rozdzielczości 1280x720 pikseli w tempie 60 kl./s, czyli dwukrotnie szybciej niż w standardowym trybie, a przy rozdzielczości 848x480 nawet z czterokrotnie większą częstotliwością 120 kl./s, co umożliwia odtwarzanie filmów w zwolnionym tempie.

 

Filmowanie w ciemności

Ultrakompaktowa i lekka (ok. 45 g) kamera HX-A1, która współpracuje z reflektorem podczerwieni i szklanej nakładce Glasscover stanowi idealne narzędzie do filmowania w ciemności. Funkcja „0 Lux Night Mode" umożliwia podglądanie nocnego życia dzikiej przyrody w głębi lasu lub filmowanie wnętrza jaskini, do którego nie dociera światło słoneczne. Kamera jest tak mała i lekka, że zamontowana na kasku, obok latarki czołowej, jest praktycznie niezauważalna dla użytkownika.

 

Doskonałe ujęcie

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi kamerę można łatwo połączyć ze smartfonem lub tabletem dzięki aplikacji Panasonic Image App. Użytkownik ma wówczas pewność, że kamera jest ustawiona w optymalnym położeniu do filmowania. Nagranie można następnie udostępnić znajomym i rodzinie za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook, Twitter czy Flickr.

Wi-Fi można wykorzystać także do podłączenia modelu HX-A1 do niektórych kamer cyfrowych Panasonic, które miały swoją premierę w 2015 roku. Pozwoli to uzyskać zestaw dwóch kamer połączonych bezprzewodowo. Wówczas obraz rejestrowany przez HX-A1 może być wyświetlany w dodatkowym oknie wizjera kamery cyfrowej, a materiał nagrywany jednocześnie przez obydwa urządzenia można później zmontować w jeden film. Otwiera to zupełnie nowe możliwości przed filmowcami-amatorami. Połączone kamery ułatwią realizację filmu, który przedstawia ewolucje snowboardzisty i jednocześnie rejestruje obraz z jego perspektywy albo trasę rajdu przygodowego oczami jego uczestnika, filmowanego także z boku.

Po podłączeniu do komputera przez port USB, HX-A1 może służyć jako kamera internetowa, a po zamontowaniu w uchwycie nagłownym (VW-HMA1) odbiorcy transmisji mogą oglądać obraz z perspektywy użytkownika.

 

Jeszcze więcej możliwości filmowania dzięki kilkudziesięciu akcesoriom

W opakowaniu z kamerą HX-A1 nabywca znajdzie uchwyt wielofunkcyjny
(VW-MKA1) oraz uchwyt do statywu (VW-CTA1). Za ich pomocą kamerę można przymocować do gogli, plecaka czy kasku lub ustawić ją na statywie.

Jeszcze więcej możliwości dają opcjonalne akcesoria:

  • Uchwyt bliźniaczy (VW-TMA1): Można w nim zamontować kamerę ireflektor podczerwieni do zdjęć w ciemnościach albo drugą kameręHX-A1 z obiektywem zwróconym w przeciwnym kierunku,aby jednocześnie nagrywać obraz przed i za sobą.
  • Uchwyt do paska (VW-SAA1): Mocowanie kamery do paskalub karabińczyka.
  • Uchwyt nagłowny (VW-HMA1): Można go założyć tak, aby kamera znajdowała się z prawej lub z lewej strony głowy.
  • Uchwyt z klipsem (VW-CLA100): Mocowanie kamery do czapki zdaszkiem itp.
  • Uchwyt z przyssawką (VW-SCA100): Mocowanie kamery do płaskiej powierzchni, takiej jak deska surfingowa lub pokład łodzi.
  • Uchwyt do kamery na kierownicę (RP-CMC10): Mocowanie kamery dokierownicy roweru.
  • Osłona przeciwwietrzna (VW-WJA100): Tłumi szum wiatru rejestrowany przez mikrofon.
  • Zasilacz przenośny (VW-BTA1): Umożliwia ciągłe nagrywanie za pomocą HX-A1 przez ok. 2 godz. i 45 min[4]. Lekka konstrukcja i wodoszczelność bez dodatkowego etui (IPX84)
  • Pasek wielofunkcyjny (VW-MBA100): Kamera założona na ramięlub przypięta do plecaka może pracować przez dłuższy czas, pobierając energię z przenośnego zasilacza.


[1] IP68(IEC 60529)

[2](zgodność z MIL-STD810F, metoda 516.5-Shock)

[3] IP68(IEC 60529)

[4] z rozdzielczością 1920x1080 pikseli / 30 kl./sRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jan_hk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »