Technologie » AGD - RTV

Panasonic przedstawia my Home Screen 2.0 – nowy interfejs telewizora oparty na systemie Firefox OS

Wprowadzenie systemu operacyjnego Firefox to nowy sposób korzystania i znajdowania ulubionych treści w telewizorach Panasonic

Panasonic pracuje z firmą Mozilla nad wprowadzeniem nowego, intuicyjnego i opartego na systemie operacyjnym Firefox interfejsu użytkownika do linii telewizorów na 2015 r. Tegoroczna linia Panasonic 4K UHD (Ultra HD) LED VIERA jest wyposażona w wiele nowych funkcji, w tym my Home Screen 2.0 oraz Info Frame, które zaprojektowano, aby użytkownicy mogli przeglądać ulubione kanały oraz korzystać ze swoich aplikacji i urządzeń szybciej i sprawniej.


Nowy intuicyjny interfejs użytkownika, który można dostosowywać

Aby zapewnić użytkownikom intuicyjny interfejs, pozwalający na szybkie i proste wyszukiwanie treści, firma Panasonic wprowadziła w telewizorach 4K UHD VIERA, które trafią do sprzedaży w roku 2015, system operacyjny Firefox.

Platforma, w skład której wchodzi nowy interfejs my Home Screen 2.0, ułatwia dostęp do preferowanych treści. Ekran główny można całkowicie spersonalizować, dostosowując go do własnych potrzeb. Jest podzielony na trzy domyślnie dostępne na platformie panele, którymi łatwo nawigować:

 • panel telewizji na żywo - użytkownik może oglądać transmisje na żywo itworzyć spersonalizowany ekran główny, na którym znajdą się najczęściej oglądane przez niego kanały.
 • panel aplikacji - korzystanie z zaawansowanego graficznie interrfejsu Firefox pozwoli uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych aplikacji
  w telewizorach VIERA. Aplikacje te będą obejmować różnorodne treści
  - od filmów na żądanie, pochodzących od najpopularniejszych partnerów, po gry.
 • panel urządzeń - w tym panelu będą widoczne wszystkie urządzenia podłączone do telewizora (kablem lub przez Wi-Fi), co zapewni szybki dostęp do zewnętrznych źródeł, takich jak: tablety, smartfony, komputery, odtwarzacze Blu-ray, karty SD idyski USB.

 

Na ekranie my Home Screen 2.0 jest również dostępne nowe narzędzie wyszukiwania, które umożliwia znajdowanie i korzystanie z zawartości wszystkich dostępnych źródeł, w tym internetowych usług wideo, witryn internetowych i wszelkich urządzeń zewnętrznych podłączonych do telewizora.

Gdy użytkownik znajdzie pożądaną zawartość, może użyć nowego interfejsu użytkownika, aby dodać do zakładek ulubione kanały, aplikacje, strony internetowe i podłączone urządzenia. Służy do tego funkcja Pin (Przypnij) umożliwiająca szybki dostęp do zawartości w późniejszym terminie.

Nowy interfejs użytkownika wyposażono również w funkcję Info Frame, w której można znaleźć wszystko - od lokalnych informacji pogodowych, po program telewizyjny, pozycje, które warto obejrzeć, i ulubioną witrynę internetową.

Łączność ze wszystkimi urządzeniami

System operacyjny Firefox oparto na otwartych standardach, co umożliwia wysyłanie zdjęć, filmów i innej zawartości do telewizora z dowolnego smartfonu, tabletu czy komputera z przeglądarką Firefox lub inną kompatybilną aplikacją. Oznacza to, że nie trzeba ograniczać się do jednego systemu lub marki. Wysyłanie zawartości do telewizora Panasonic z systemem operacyjnym Firefox nie wymaga stosowania dodatkowego sprzętu - telewizor musi jedynie znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

Większa elastyczność dla deweloperów aplikacji

System operacyjny Firefox zapewnia deweloperom większą elastyczność tworzenia nowych aplikacji i usług za pośrednictwem WebAPIs. Dodatkowo po raz pierwszy Firefox OS pozwoli na wyświetlanie powiadomień ekranowych z aplikacji, a w przyszłości - również z podłączonych kompatybilnych urządzeń.

Interfejs my Home Screen 2.0 i system operacyjny Firefox są dostępne w seriach CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 i CX680 na 2015 rok.

 

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii oraz rozwiązań do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od czasu powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2014 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,74 bilionów jenów (57,74 miliardów euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.pl/.

 

Panasonic Polska - znajdź nas online!

http://www.facebook.com/panasonicpolska

http://www.youtube.com/PanasonicPolska

http://www.panasonic.pl

http://www.lumixgexperience.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jan_hk

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Miki 2015-03-12 14:47:35

  Nie mogę się doczekać :) Ciekawe czy będą też opcje dodawnia geir i rozszerzeń


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »