Technologie » AGD - RTV

Panasonic rozszerza asortyment bezprzewodowych głośników z serii ALL

Panasonic rozszerza asortyment bezprzewodowych głośników z serii ALL
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy głośnik SC-ALL2 z modułem Bluetooth oraz głośnik SC ALL5CD z funkcją transmisji dźwięku z odtwarzacza CD i cyfrowego radia DAB+ do wielu pomieszczeń to dwie z pięciu nowości w ofercie bezprzewodowych systemów audio Panasonic

Oprócz nowych głośników
SC-ALL2 i SC-ALL5CD Panasonic przedstawił także wysokiej klasy system Hi‑Fi (SC-PMX100), soundbar (SC-ALL70T) oraz speakerboard (SC-ALL30T). Wszystkie urządzenia obsługują standardy transmisji Wi‑Fi i Bluetooth.


Bezprzewodowy sprzęt audio z serii ALL jest łatwy w obsłudze i zapewnia wysokiej jakości dźwięk w całym domu. Umożliwia retransmisję sygnału do innych głośników z różnych źródeł, w tym z urządzeń mobilnych, radia DAB+, telewizorów i odtwarzaczy CD. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wypełnić dom ulubioną muzyką. Subtelna i elegancka estetyka głośników SC‑ALL2
i SC‑ALL5CD pasuje do każdego wnętrza.

 

Dźwięk z kompaktowego głośnika w każdym zakątku domu

W modelu SC‑ALL2 zastosowano 80‑milimetrowy głośnik szerokopasmowy i głośnik niskotonowy o dużej amplitudzie drgań (Long Stroke Woofer), który generuje dźwięki basowe charakterystyczne dla dużo większego głośnika, a także wyraźny i czysty dźwięk w średnich i wysokich zakresach częstotliwości.

Dzięki łączeniu przez Bluetooth można odbierać sygnał audio ze smartfona lub tabletu po naciśnięciu przycisku. Głośnik i towarzysząca mu aplikacja Panasonic Music Streaming są też kompatybilne z różnymi serwisami streamingowymi, takimi jak Spotify, Napster, Aupeo! i ALLPlayTM Radio wspierane przez TuneIn, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do milionów utworów.

SC‑ALL2 umożliwia również odbieranie dźwięku z innych urządzeń podłączonych bezprzewodowo przez domową sieć Wi‑Fi, w tym z odtwarzacza CD lub radia DAB+ z głośnikiem SC‑ALL5CD lub z telewizora z soundbarem ALL. Ta uniwersalność pozwala na tworzenie różnych konfiguracji - można zainstalować głośniki w kilku pomieszczeniach lub ustawić system głośników w jednym pokoju, by uzyskać efekt stereo lub dźwięk przestrzenny 5.1.

Atrakcyjna estetyka poszczególnych detali kompaktowego głośnika SC‑ALL2 sprawia, że urządzenie doskonale prezentuje się w każdej części domu. Niewielkie rozmiary pozwalają na ustawienie go na szafce nocnej lub kuchennym blacie,
a czujnik dotykowy zapewnia jego sprawną obsługę. Głośnik jest również wyposażony w zegar z funkcją alarmu, a także 6 programowalnych przycisków. Za ich pomocą ulubioną stację można wybrać bezpośrednio na głośniku, a nie na urządzeniu stanowiącym źródło sygnału.

Udostępnianie nagrań CD i stacji radiowych

Oprócz SC‑ALL2 Panasonic zaprezentował także model SC‑ALL5CD - pierwszy głośnik umożliwiający odbiór sygnału z odtwarzaczy CD i radia przez Bluetooth
w wielu pomieszczeniach. Podobnie jak inne urządzenia z oferty firmy Panasonic uniwersalny głośnik łączy się z innymi głośnikami z serii ALL, umożliwiając tym samym słuchanie nagrań z płyt kompaktowych lub stacji radia cyfrowego DAB+ przez cały dzień we wszystkich pomieszczeniach domu.

SC‑ALL5CD gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku przesyłanego z telefonu, odtwarzacza CD lub radioodbiornika. By muzyka dobrze brzmiała, niezbędny jest głęboki i dynamiczny bas, dlatego materiał wspierający membranę głośnika ALL5CD jest bardziej miękki i ma kształt pozwalający na zwiększenie amplitudy drgań, a tym samym wzmocnienie dźwięku.

Dzięki technologii LincsD-Amp dźwięk jest naturalny oraz pozbawiony zakłóceń. Najnowsza technologia firmy Panasonic pozwala ograniczyć takie zjawiska, jak jitter czy przydźwięk sieci, które zazwyczaj zniekształcają dźwięk odtwarzany
z nośników cyfrowych. Wysokie tony są więc wyraźne i czyste, a dźwięk, który rozchodzi się po całym domu, brzmi realistycznie.

SC‑ALL5CD można zawiesić na ścianie, a aluminiowy panel i sensor dotykowy oraz smukła i subtelna obudowa głośnika doskonale prezentują się w najbardziej eleganckiej sypialni, kuchni czy salonie. Panel sterowania otoczony srebrnym pierścieniem pasuje do innych urządzeń z tej serii, a podświetlane przyciski ułatwiają obsługę głośnika nawet w ciemności.

SC-ALL2 - specyfikacja:

 • Kompatybilność z Wi-Fi i Bluetooth
 • Łatwa bezprzewodowa retransmisja
 • Qualcomm AllPlay (Spotify, Rhapsody, Napster, AllPlay Radio Powered by TuneIn, Aupeo! itp.)
 • Kompatybilność z DLNA
 • Głośnik szerokopasmowy 80mm i głośnik niskotonowy o dużej amplitudzie drgań (Long Stroke Woofer)
 • Moc wyjściowa 40 W
 • Parowanie z soundbarem (dźwięk przestrzenny 5.1) lub SC‑ALL2 (dźwięk stereofoniczny)
 • Zegar z funkcją alarmu
 • 6 programowalnych przycisków

 

SC-ALL5CD - specyfikacja:

 • Kompatybilność z Wi-Fi i Bluetooth
 • Qualcomm AllPlay (Spotify, Rhapsody, Napster, ALLPlayTM Radio powered by TuneIn, Aupeo!, DoubleTwist)
 • Kompatybilność z DLNA
 • Odbiór sygnału z DAB+ i odtwarzacza CD
 • Odtwarzanie z USB
 • Technologia LincsD-Amp trzeciej generacji
 • XBS Master
 • Podwójny pasywny radiator
 • Moc wyjściowa 40 W

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii oraz rozwiązań do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od czasu powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2014 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,74 bilionów jenów (57,74 miliardów euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.pl/.

 

Panasonic Polska - znajdź nas online!

http://www.facebook.com/panasonicpolska

http://www.youtube.com/PanasonicPolska

http://www.panasonic.pl

http://www.lumixgexperience.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jan_hk

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Janko 2015-03-06 15:37:48

  Super :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »