Technologie » Komputery

Panasonic TOUGHBOOK liderem rynku wzmocnionych tabletów i notebooków w Europie

Panasonic TOUGHBOOK liderem rynku wzmocnionych tabletów i notebooków w Europie
Zobacz więcej zdjęć »
Panasonic TOUGHBOOK utrzymał wiodącą pozycję wśród producentów wytrzymałych notebooków i tabletów w Europie. To oznacza, że w kategorii notebooków klasy rugged firma jest liderem 18 rok z rzędu – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę analityczną VDC Research.Panasonic pozostał wyraźnym liderem na europejskim rynku wytrzymałych notebooków z 51-procentowym udziałem w rynku pod względem sprzedaży. Firma kontynuuje wprowadzanie innowacji w tym sektorze, we wrześniu br. swoją premierę miał najnowszy model notebooka TOUGHBOOK 55. Po raz pierwszy użytkownicy mogą samodzielnie skonfigurować urządzenie, przygotowując je do różnych zadań w terenie. Za pomocą prostego przełącznika Switch, Fit & Click mogą sami dodawać i usuwać funkcje, np. zwiększyć możliwości grafiki, moc baterii, dodać pamięć, napęd DVD lub Blu-Ray, a także zintegrować czytnik linii papilarnych, RFID lub Smart Card. 
 
Pomimo rosnącej konkurencji Panasonic pozostaje liderem także na rynku wytrzymałych tabletów - z udziałem 41%. Tym samym Panasonic ma większy udział w sprzedaży wytrzymałych tabletów od czterech najbliższych konkurentów łącznie. W tym obszarze firma skupiła się na wprowadzaniu nowych zintegrowanych funkcji zwiększających możliwości tabletów, takich jak kamera termowizyjna.
 
Panasonic wzmacnia również pozycję na rynku wytrzymałych urządzeń przenośnych. W ubiegłym roku firma zaprezentowała między innymi kolejną generację Panasonic COMPASS, pakietu narzędzi do zarządzania w firmie urządzeniami Panasonic TOUGHBOOK z systemem operacyjnym Android. Najnowsze dodatki do pakietu COMPASS obejmują autorskie narzędzie do szybkiej konfiguracji, nowe opcje zabezpieczeń oraz platformę do tworzenia niestandardowych aplikacji.

- Odnosimy sukcesy w sprzedaży wytrzymałych urządzeń komputerowych w Europie, ponieważ słuchamy naszych klientów i ściśle z nimi współpracujemy. Wprowadzamy rozwiązania, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby pracowników mobilnych. Przykładem jest między innymi nowy TOUGHBOOK 55, który wyznacza nowy standard dla wytrzymałych komputerów przenośnych, czy też usługa COMPASS pomagająca klientom lepiej zarządzać urządzeniami przenośnymi i tabletami z Androidem - mówi Kevin Jones, Managing Director for Panasonic Mobile Solutions Business Division - Europe.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 8 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »