Technologie » AGD - RTV

Panasonic wprowadza COMPASS 2.0 do zarządzania urządzeniami z Androidem

Panasonic ogłosił nową generację systemu Panasonic COMPASS (Complete Android Services and Security), czyli zestawu narzędzi do zarządzania w przedsiębiorstwie urządzeniami TOUGHBOOK z Androidem.

- Popularność tabletów i urządzeń przenośnych z Androidem w zastosowaniach biznesowych stale rośnie, choć bezpośrednie opinie niektórych klientów sugerują, że nadal istnieje obawa dotycząca bezpieczeństwa. Mimo to 60% nabywców sprzętu IT twierdzi, że Android jest zintegrowany z ich organizacjami, co oznacza, że liczba tych urządzeń będzie dalej rosła - mówi Rob Blowers, General Manager of Engineering and Project Management w Panasonic Computer Product Solutions - Europe. - Panasonic COMPASS 2.0 oferuje firmom wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznego konfigurowania, wdrażania i zarządzania wytrzymałymi tabletami Panasonic z Androidem. Narzędzie zostało zaprojektowane, aby umożliwić szybką konfigurację i łatwe zarządzenie urządzeniami oraz korzystanie z elastyczności, jaką zapewnia Android.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Panasonic COMPASS składa się z pięciu podstawowych elementów:

COMPASS Custom oferuje wiele poziomów dostosowania systemu operacyjnego Android (OS) do potrzeb firmy, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Pozwala spersonalizować interfejs użytkownika, poprawić jakość sygnału, żywotność akumulatora i zabezpieczenia, a także zwiększyć przestrzeń dyskową i wydajniej zarządzać aplikacjami.

COMPASS Air, czyli FOTA (Firmware-Over-The-Air ) pozwala zarządzać aktualizacjami aplikacji i oprogramowania sprzętowego. W ramach tej usługi można przesyłać aktualizacje oprogramowania, poprawki zabezpieczeń, uaktualnienia systemowe oraz poprawki sterowników za pomocą sieci. Aktualizacje są wysyłane – standardowo i bezpłatnie - do urządzeń Panasonic TOUGHBOOK dwa razy w roku.

Z kolei Advanced FOTA to płatna usługa dla organizacji, które wymagają większej kontroli nad aktualizacjami. Menedżerowie IT decydują o tym, kiedy i które aktualizacje wdrożyć oraz do jakich urządzeń. Advanced FOTA obejmuje również dostęp do funkcji SCOMO (Panasonic Software Component Management Object), która umożliwia podobną kontrolę nad komponentami oprogramowania.

COMPASS Manager oferuje szereg narzędzi do zarządzania urządzeniami wszystkich pracowników z poziomu jednej platformy, w tym wstępnie zainstalowane certyfikaty i licencje Enterprise Mobility Management (EMM) i Mobile Device Management (MDM). 

 

- Początkowa konfiguracja urządzenia:

Opcje oferowane przez Panasonic obejmują: usługę konfiguracji w centrum konfiguracyjnym TOUGHBOOK, przemieszczanie za pośrednictwem oprogramowania EMM, MDM, kodu QR lub NFC, a także za pomocą pamięci USB na specjalną partycję. Ponadto - dla klientów bez dostępu do tych aplikacji lub sieci danych - istnieje nowe narzędzie Panasonic Rapid Configuration (PARC). Klienci mogą skonfigurować ponad 40 ustawień, aby utworzyć bezpieczne profile w konsoli konfiguracyjnej opartej na komputerze PC, która następnie generuje kod QR do skanowania przez urządzenia. Za pomocą PARC możliwa jest także konfiguracja NFC.

- Zarządzanie aplikacjami

Urządzenia Panasonic z Androidem są certyfikowane przez różnych dostawców EMM (Enterprise Mobility Management). Dzięki temu aplikacje EMM są zoptymalizowane dla urządzeń Panasonic, a niektóre są dostepne dla modeli TOUGHBOOK na wyłączność za pośrednictwem sklepu Google Play. Istnieje również możliwość fabrycznego zainstalowania aplikacji EMM na urządzenia TOUGHBOOK, aby ułatwić ich wdrożenie.

- Portal do składania wniosków APK

Za jego pośrednictwem można uzyskać certyfikat zgodności aplikacji z urządzeniami TOUGHBOOK. Daje on pewność, że użytkownik korzysta z właściwych aplikacji, a urządzenie jest chronione.

- Mobile Enterprise Application Platform (MEAP)

Platforma MCL Mobility to unikalne rozwiązanie do tworzenia i uruchamiania niestandardowych aplikacji dla różnych systemów operacyjnych i różnego rodzaju sprzętu. Umożliwia centralne i wirtualne zarządzanie całą infrastrukturą urządzeń mobilnych. Platforma eliminuje potrzebę skomplikowanego i czasochłonnego programowania i testowania aplikacji, redukując koszty oraz czas ich wdrożenia. Ogranicza także ryzyko biznesowe związane potencjalną zmianą systemu operacyjnego lub przejściem na inny sprzęt.

COMPASS Security to kompletne rozwiązanie zapewniające ochronę, optymalizację wydajności oraz regularne poprawki bezpieczeństwa urządzeń z systemem Android. Rozwiązanie daje administratorom IT możliwość wyboru sposobu wdrażania aktualizacji - lokalnie lub zdalnie za pośrednictwem MDM, FOTA lub Advanced FOTA - nawet po zakończeniu eksploatacji urządzenia. Standardowa usługa zapewnia średnio 2 aktualizacje rocznie, kontynuowane przez 1 rok po zakończeniu okresu użytkowania produktu. Usługa Premium natomiast umożliwia wsparcie przez okres do 3 lat po zakończeniu eksploatacji z możliwością przedłużenia do 5 lat oraz z możliwością częstszych poprawek, w tym wsparciem przy przejściu na inny system operacyjny.

Na żądanie możliwa jest też certyfikacja i fabryczna instalacja rozwiązań zabezpieczających oraz szyfrujących innych producentów z wykorzystaniem funkcji wdrażania i przemieszczania w narzędziu COMPASS Manager.

COMPASS for Enterprise to zestaw narzędzi, które mają zapewnić, że ​​urządzenia firmowe są zoptymalizowane do użytku biznesowego.

- Enterprise Launcher

Pozwala tak skonfigurować urządzenia COSU (ang. Corporate Owned, Single Use) i COPE (ang. Corporate Owned, Personally Enabled), aby za pośrednictwem interfejsu w trybie kiosku były używane wyłącznie w celach biznesowych. Narzędzie pozwala ograniczyć sposób wykorzystywania urządzenia przez konkretnych użytkowników. Może na przykład dać im możliwość uruchamiania tylko wybranych aplikacji i funkcji

- MCL Developer

Pozwala tworzyć i wdrażać spersonalizowane aplikacje biznesowe na urządzeniach korzystających z rozwiązania MCL Platform. Aplikacje opracowane pod kątem rozwiązania MCL Platform można wdrażać w wielu systemach operacyjnych i modelach urządzeń. Panasonic oferuje również usługę tworzenia aplikacji na etapie projektowania urządzenia pod kątem potrzeb klienta.

Urządzenia Panasonic z Androidem

Panasonic TOUGHBOOK wprowadził na europejski rynek swój pierwszy model z Androidem w 2011 roku i obecnie oferuje szereg wytrzymałych tabletów i urządzeń przenośnych z tym systemem wykorzystywanych w różnych branżach. Wszystkie nowe urządzenia TOUGHBOOK z Androidem są certyfikowane przez Google w kategorii urządzeń wzmocnionych jako Android Enterprise Recommended.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »