Technologie » AGD - RTV

Panasonic zwiększa możliwości swoich projektorów dzięki obiektywom z zerowym offsetem

Panasonic ogłosił szczegóły dotyczące trzech nowych obiektywów z zerowym offsetem dla projektorów 1-Chip i 3-Chip DLP, w tym pierwszego na świecie obiektywu o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wyposażonego w motoryczny zoom optyczny.

Wśród nowości jest obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej ET-DLE020, pierwszy w branży z motorycznym zoomem optycznym, zaprojektowany do współpracy ze wszystkimi projektorami, w tym laserowymi, 1-Chip DLP Panasonic. Ponadto zaprezentowano dwa obiektywy dla projektorów laserowych 3-Chip DLP o wysokiej jasności. Są to modele
ET-D3LEW200 (z krótką ogniskową) i ET-D3LEU100 (z ultrakrótką ogniskową) przeznaczone dla urządzeń o jasności 20 000 i 30 000 lumenów oraz rozdzielczości WUXGA lub 4K+.

Obiektywy dla projektorów 3-Chip DLP mają nowatorski kształt litery L. Dzięki temu eliminują problem przesunięcia ekranu, umożliwiając projekcje z bardzo niewielkich odległości lub w ograniczonej przestrzeni, szczególnie w miejscach o niskich sufitach. Nowatorska konstrukcja powoduje też, że obiektyw nie wystaje z projektora, dzięki czemu urządzenia mogą być instalowane jeden na drugim w celu zapewnienia redundancji lub zwiększenia jasności obrazu.

Nowe obiektywy będą dostępne na rynku od września 2019 r. Wszystkie trzy mają funkcję Powered Lens Shift umożliwiającą elastyczną regulację obiektywu. Dodatkowo dwa modele z motorycznym zoomem ułatwiają ustawienie rozmiaru i pozycji obrazu po zainstalowaniu projektora.

Obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej ET-D3LEU100 oferuje współczynnik rzutu 0,37:1 (4K+) do projekcji na dużym ekranie z bardzo małych odległości. Z kolei model o krótkiej ogniskowej i z motorycznym zoomem - ET-D3LEW200 cechuje współczynnik rzutu 0,70-0,91:1 (4K+). Oba mają zerowy offset i pozwalają na rzutowanie obrazu z bardzo małej odległości od ekranu. Funkcja Powered Lens Shift umożliwia przesunięcie obiektywu o ±59% (w pionie), co daje duży zakres regulacji po instalacji. Dodatkowo kalibrację przyspiesza funkcja Panasonic Lens Memory.

Obiektyw ET-DLE020 o ultrakrótkiej ogniskowej cechuje współczynnik rzutu 0,28-0,30:1 (WUXGA) i przesunięcie obiektywu od +50% do -16% (V) i +23% do -10% (H), co daje dużą swobodę regulacji ekranu.

- Nowe obiektywy umożliwią instalację projektorów w miejscach, w których nie było to wcześniej możliwe, pozwalając na wykorzystanie każdego centymetra powierzchni ekranu. Znajdą zastosowanie w dotychczas niewykorzystanych przestrzeniach galerii, korytarzach muzealnych czy w witrynach sklepów. To rozwiązanie otwiera przed naszymi klientami zupełnie nowe możliwości instalacji - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

 

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »