Gospodarka » Przemysł

Panattoni Europe świętuje zawieszenie wiechy na pierwszym budynku nowego centrum logistycznego Jago

Panattoni Europe świętuje zawieszenie wiechy na pierwszym budynku nowego centrum logistycznego Jago
Zobacz więcej zdjęć »
Deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych Panattoni Europe - wspólnie z firmą Jago AG i wykonawcą obiektu firmą Goldbeck - świętuje z okazji zawieszenia wiechy na budynku, który powstał w ramach pierwszej fazy budowy nowego centrum logistycznego dla firmy z branży e-commerce.

W ramach fazy pierwszej powstanie 40 tys. m 2 powierzchni magazynowo-logistycznej oraz 1 450 m 2 przestrzeni socjalno-biurowej. Zgodnie z planem ten etap budowy ma zostać oddany do użytkowania w marcu 2016 r. Następnie rozpocznie się realizacja kolejnych faz, zaś zakończenie całej inwestycji przewidziane jest na sierpień 2017 r. Podczas ceremonii zawieszania wiechy Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe, skomentował przebieg prac: "Począwszy od uzgodnień z klientem, przez negocjacje z lokalnymi władzami, po współpracę z firmą budowlaną, cała inwestycja przebiegała płynnie i zgodnie z harmonogramem. Kompleks zapewni optymalne warunki do prowadzenia skutecznej logistyki e-handlu, a jednocześnie umożliwi firmie Jago elastyczne dostosowywanie się do przyszłych zmian w procesach logistycznych."

 

W oparciu o nowy obiekt logistyczny, Jago AG zamierza dalej rozwijać międzynarodową sprzedaż wysyłkową. Firma handluje artykułami wyposażenia dla domu i ogrodu, artykułami dla majsterkowiczów oraz sprzedaje sprzęt sportowo-rekreacyjny, a także artykuły dla zwierząt domowych i zabawki. Produkty pochodzą głównie z Azji, skąd są transportowane kontenerowcami. "Cieszymy się z perspektywy zakończenia - w ciągu kilku miesięcy - pierwszej fazy inwestycji. Budynek i jego otoczenie spełniają nasze oczekiwania wobec nowoczesnego obiektu logistycznego. Nasze innowacyjne technologie i oprogramowanie sprawiają, że jesteśmy więcej niż gotowi zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami w branży e-commerce," wyjaśnia Prezes i założyciel Jago, Goran Jakovac. Natomiast w nawiązaniu do lokalizacji w Hückelhoven dodaje: "Dzięki połączeniu z portami ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) oraz bliskości portu kontenerowego w Born, w Holandii, ta lokalizacja zapewnia doskonałe warunki do szybkiej dystrybucji. Dla naszej firmy oznacza to znaczne obniżenie kosztów transportu, zaś dla naszych klientów - jeszcze krótsze terminy dostaw."  

 

Region Hückelhoven także skorzysta z nowego centrum logistycznego firmy Jago AG, dzięki utworzeniu tu ok. 800 stałych miejsc pracy. Bernd Jansen, burmistrz Hückelhoven, komentuje, "Tempo i precyzja budowy nowego centrum logistycznego dla Jago AG tu, na terenie Hückelhoven, są wręcz zadziwiające. W tej sytuacji chciałbym wyrazić podziękowania dla firm Jago, Panattoni Europe oraz Goldbeck, nie tylko za podjęcie decyzji o wyborze naszej lokalizacji, ale także za wzorową współpracę z radą miejską."   

 

O Jago AG

Firma JAGO AG, założona przez obecnego CEO Gorana Jakovaca, należy do największych firm z branży e-commerce w niemieckojęzycznej przestrzeni internetowej. Zasięg jej działalności obejmuje 29 krajów europejskich. Firma Jago została utworzona w 2005 r. i cieszy się doskonałą opinią klientów. Swój sukces zawdzięcza bogatemu asortymentowi najnowszych produktów, świetnym cenom i założeniom sprzedażowo-logistycznym, umożliwiającym spełnienie praktycznie każdego życzenia klienta. JAGO AG obecnie zatrudnia około 500 pracowników a siedziba spółki znajduje się w Stuttgarcie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »