Gospodarka » Przemysł

Panattoni Europe wchodzi na rynek w Rumunii

Panattoni Europe wchodzi na rynek w Rumunii
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych w Polsce, po sukcesach w Czechach i w Niemczech nadal rozszerza swoją działalność w Europie. Deweloper zdecydował się wejść na rynek rumuński, co jest wynikiem zainteresowania najemców, a także inwestorów tym regionem.

Panattoni Europe po sukcesach w Polsce, Czechach i Niemczech podjęło decyzję o ekspansji na inne rynki europejskie. Deweloper otworzył kolejne biuro - tym razem w Rumuni, w Bukareszcie. Na początku firma skupi się na realizacji inwestycji szytych na miarę (BTS), ale także planuje stworzenie własnego centrum logistycznego w okolicach Bukaresztu, przeznaczonego dla wielu najemców.

Decyzja o wejściu Panattoni Europe na rynek rumuński podyktowana była dużym potencjałem  kraju. Rumunia systematycznie odnotowuje poprawę wyników gospodarczych, co wg Komisji Europejskiej (raport ) będzie kontynuowane w następnych latach. Prognozy wskazują, że w 2016 roku kraj osiągnie wzrost gospodarczy na poziomie 4,1 proc., a rok później 3,6 proc., wyprzedzając pod tym względem Polskę, Irlandią i Słowacją.

Poprawa sytuacji gospodarczejoraz przejrzystość polityczna i prawna to nie jedyne powody obecności firmy w Rumunii. Jak komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe: "Jako deweloper powierzchni przemysłowych odczuwamy bardzo silne zainteresowanie tym rynkiem naszych obecnych i potencjalnych klientów, a także branży inwestycyjnej. Zawsze staramy się być blisko klientów i sprawiać, by prowadzone przez nich działania biznesowe były zawsze bezpieczne w wymiarze naszej działalności, dlatego rozszerzenie platformy Panattoni Europe na Rumunię wydało nam się konieczne i uzasadnione".

Dyrektorem zarządzającym nowopowstałej filii w Bukareszcie został Muler Onfrei, który może pochwalić się trzynastoletnim doświadczeniem w branży inwestycyjnej i nieruchomości. Muler Onfrei jest absolwentem Al. I. Cuza University w Iasi, na którym ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania, a także Kellogg School of Management. Jest również członkiem światowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów z branży nieruchomości the Royal Institution of Chartered Surveyors.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w Ameryce Północnej i w Europie. Pierwsze biura w Europie Środkowej rozpoczęły działalność w 2005 roku, jednocześnie w Warszawie i Pradze. Na początku głównym rynkiem regionu była Polska, ale od kilku lat  Panattoni Europe coraz aktywniej działa również w Czechach i w Niemczech.  W tym czasie deweloper wybudował w Polsce i Czechach ponad 3,2 miliona m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej (w Polsce 2,53 mln) i może pochwalić się największymi realizacjami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Należą do nich m in.: łącznie trzy obiekty dla firmy Amazon na terenie Polski i Czech  - każdy o powierzchni ponad 120 000 m², a także obecnie trwająca budowa największego jak dotąd w Niemczech centrum logistycznego dla firmy Jago AG  o powierzchni 120 000 m².Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »