Gospodarka » Przemysł

Panattoni Europe zakończył prace dla Sanden Manufacturing Poland - 6500 m kw. w Polkowicach

Panattoni Europe zakończył prace dla Sanden Manufacturing Poland - 6500 m kw. w Polkowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, informuje o zakończeniu inwestycji dla Sanden Manufacturing Poland. Obiekt liczy blisko 6500 m kw. i powstał w Polkowicach. Uroczyste otwarcie Sanden Logistics Poland odbyło się 21 lutego br.

W magazynie o powierzchni 6500 m kw. znajduje się 6200 miejsc paletowych. Budynek magazynu połączony jest z halą produkcyjną częściowo napowietrznym tunelem, za pomocą którego produkty Sanden Manufacturing Poland trafiać będą do centrum, skąd następnie będą wysyłane do klientów holdingu w całej Europie. Pierwsze wysyłki planowane są na początek marca.

„Nowoczesne centrum logistyczne jest kolejnym krokiem w procesie wzmacniania rynkowej pozycji Grupy Sanden. Pozwoli ono na zyskanie pełnej kontroli nad łańcuchem dostaw, co jest kluczem do zapewnienia wysokiego poziomu usług i elastyczności, których wymagają od nas klienci.” – mówi Alastair Coulson, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Sanden International Europe.

“Dziś rozpoczynamy kolejny etap w historii Sanden Manufactuirng Poland. Nasza firma po raz pierwszy skoncentruje w jednym centrum wszystkie procesy logistyczne, aby obsługiwać wszystkich europejskich klientów.” – komentuje nową inwestycję Prezes Zarządu Sanden Manufacturing Poland, Tomohiro Asano – „Nowy projekt pozwoli nam na optymalizację i centralizację operacji w celu szybkiego reagowania na potrzeby rynku. Głęboko wierzę, że Sanden Logistics Poland pomoże nam dodać jeszcze więcej wartości do relacji z klientami.”

Sanden Logistics Poland powstało we współpracy z Panattoni Europe będącego częścią Panattoni Development Company, jednego z największych na świecie developerów powierzchni przemysłowych. Firma wspiera lokalny biznes poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych, również projektów typu build-to-suit, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb najemców.

Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe komentuje inwestycję dla Sanden Manufacturing Poland: „Panattoni Europe specjalizuje się m.in. w realizacji obiektów produkcyjnych i magazynowych dedykowanych branży motoryzacyjnej, zlokalizowanych w strefach ekonomicznych. Dzięki naszemu doświadczeniu i wspólnie wypracowanym relacjom, mogliśmy zaoferować Klientowi rozwiązania precyzyjnie dopasowane do jego potrzeb. Inwestycja powstała obok istniejącego już zakładu produkcyjnego i jest pierwszym centrum logistycznym Sanden w Europie. Między fabryką a magazynem stworzony został łącznik do transportu towarów, który jest częściowo napowietrzny. Dzięki temu, nowoczesny kompleks zapewni firmie Sanden elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem towarów dla największych producentów samochodów.” i dodaje „Realizacja ta jest również doskonałym przykładem dywersyfikacji rozwiązań w kwestii struktury własności hali: część powierzchni jest własnością firmy Sanden, a część będzie realizowana w oparciu o umowę najmu”.

Generalnym wykonawcą centrum logistycznego jest firma Mirbud S.A. – firma budowlana o blisko 30-letnim doświadczeniu, mająca w swoim port folio ponad 350 prestiżowych projektów inwestycyjnych we wszystkich segmentach budownictwa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »