Gospodarka » Przemysł

Panattoni Europe zdobywa certyfikat BREEAM International z oceną "Excellent"

Panattoni Europe zdobywa certyfikat BREEAM International z oceną "Excellent"
Zobacz więcej zdjęć »
OGROMNY SUKCES INWESTYCJI PANATTONI EUROPE - NAJWYŻSZA W HISTORII OCENA W RAMACH CERTYFIKACJI BREEAM INTERNATIONAL DLA BUDYNKU PRZEMYSŁOWEGO NA CAŁYM ŚWIECIE

Panattoni Europe, deweloper powierzchni przemysłowych, poinformował o zdobyciu certyfikatu BREEAM International z oceną "Excellent". Wyróżnienie otrzymał kompleks logistyczny zbudowany dla koncernu Amazon na terenie Panattoni Park Prague Airport I w Czechach. Certyfikat BREEAM International z wynikiem 76,8% stawia go na najwyższym stopniu podium zarówno w kategorii "nowo budowanych obiektów logistycznych" na terytorium Czech, jak i w całym systemie BREEAM International, a także wśród wszystkich obiektów firmy Amazon na całym świecie.

"Czujemy się zaszczyceni w Panattoni Europe, że budynek zbudowany dla koncernu Amazon zdobył certyfikat BREEAM International na poziomie Excellent z wynikiem 76,8%, co stawia go na pierwszym miejscu w swojej kategorii, zarówno w Czechach, jak i na świecie. Jest to również najwyższy wynik osiągnięty dotychczas przez ukończoną inwestycję Amazon w skali międzynarodowej" - powiedział Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający na Czechy i Słowację.

Certyfikat BREEAM International potwierdza zgodność z wymaganiami w zakresie zrównoważonego budownictwa i wpływu obiektu na otoczenie. Zwrócono w nim szczególną uwagę na rekuperację (odzysk ciepła), wykorzystanie oświetlenia LED z czujnikami, opomiarowanie wszystkich mediów, które ma celu umożliwienie zarządzania i optymalizację zużycia energii, inteligentny system zarządzania budynkiem (building management system - BMS), maksymalne ograniczenie zużycia wody, ogrzewanie gazowe o niskiej emisji NOx, obsadzenie terenów zielonych różnorodnymi lokalnymi odmianami roślin, wykorzystanie materiałów o obniżonej zawartości lotnych związków organicznych, racjonalną gospodarkę odpadami w czasie budowy, podwyższoną izolację ścian i stropów oraz podwyższoną szczelność budynku. Warto też podkreślić, że budynek - dzięki otaczającym go drzewom i roślinności lokalnej - naturalnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Zieleni towarzyszy założone niedawno kamienne siedlisko dla płazów. Poprzez zastosowanie wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań organizacja Building Research Establishment przyznała Centrum Realizacji Zamówień Amazon, zbudowanemu przez Panattoni Europe, certyfikat BREEAM Final (dla ukończonej inwestycji) na poziomie "Excellent". Za przebieg całego procesu certyfikacyjnego odpowiadała firma ARCADIS CZ a.s.

Mając na względzie długofalową tendencję do ograniczania śladu węglowego, oddano do użytku 10 przystanków autobusowych, tak by umożliwić osobom dojeżdżającym ze stacji metra Zličín, miasta Kladno oraz innych sąsiednich miejscowości komfortowy i bardziej ekologiczny dojazd do pracy. Podczas prac budowlanych zespoły Amazon i Panattoni Europe nie zapomniały też o pracownikach, którzy preferują transport indywidualny. Zapewniono im 888 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 54 miejsca dla motocykli oraz wiatę rowerową. Przewidziano także 54 priorytetowe miejsca parkingowe dla pracowników stosujących car pooling (czyli wspólne dojazdy jednym samochodem), czemu towarzyszyła kampania informacyjna w postaci specjalnej tablicy ogłoszeniowej i broszury informacyjnej promującej ograniczanie śladu węglowego.

Największy budynek przemysłowy w historii Czech, o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 133 000 metrów kwadratowych, odnosi również sukcesy w branży nieruchomości przemysłowych, zarówno w Czechach, jak i w całej Europie. W październiku br. doceniono Panattoni Europe za budowę Centrum Realizacji Zamówień Amazon, które zostało okrzyknięte realizacją roku (Best Warehouse/Industrial Development of the Year) w konkursie CEE Investment & Green Building Awards. W listopadzie deweloper otrzymał za inwestycję Amazon swoją pierwszą nagrodę w Czechach, w konkursie Best of Realty za Najlepszą Powierzchnię Magazynową (Best Warehouse Space).

Obecnie Panattoni Europe skupia się już na kolejnych inwestycjach na terytorium Czech, m.in. na terenie Panattoni Park Prague Airport II na zachód od Pragi, cieszącego się - podobnie jak Panattoni Park Prague Airport I - strategicznym położeniem. Trwają tam prace infrastrukturalne, których zakończenie jest przewidziane na koniec tego roku, zaś pierwszy budynek ma być gotowy w lecie 2016 r.  Jest to pierwsza inwestycja, obok Centrum Realizacji Zamówień Amazon, nabyta przez AEW Europe na rzecz funduszu LOGISTIS w Czechach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »