Dom » Nieruchomość

Panattoni Europe zmienia polski przemysł - nagroda PTWP SA

Panattoni Europe zmienia polski przemysł - nagroda PTWP SA
Zobacz więcej zdjęć »
Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe (CEO) Panattoni Europe, laureatem honorowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”.

 
Tytuł przyznany został przez Grupę PTWP SA - wydawcę Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL - podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Wydarzenie odbyło się 27 lutego br.

Wybudowanych ponad 5,9 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Polsce od początku działalności firmy w regionie (2005 r.) na 15,7 mln m kw. istniejącej, rekordowe transakcje i ich realizacje dla światowych gigantów czy stałe dostarczanie nowych produktów i usług – tak w skrócie można opisać dokonania Panattoni Europe. Deweloper od lat przekracza przyjęte granice nie tylko ze względu na wielkości realizowanych obiektów, ale i wprowadzanych ofert. Za sukcesem stoi zgrany zespół, któremu od początku Panattoni w Europie zarządza Robert Dobrzycki - Dyrektor Generalny (Chief Executive Officer Europe, CEO) Panattoni Europe. Strategię działania, promocję Polski na arenie międzynarodowej i umiejętność podejmowania szybkiej reakcji na zmieniającą się rzeczywistość doceniła Grupa WNP.PL - wydawca Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL - która przyznała Robertowi Dobrzyckiemu honorowy tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Robert Dobrzycki po dziesięciu latach sukcesów w zarządzaniu rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej, w 2015 roku został Dyrektorem Generalnym w Europie. Przyznanie tego stanowiska poszerzyło zakres jego kompetencji, a także samej firmy - z warszawskiego biurowca dowodzone są najważniejsze regiony Europy: Czechy i Słowacja, Niemcy oraz Wielka Brytania. Natomiast tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznany został ze względu na wyznaczanie w kraju światowych standardów działalności deweloperskiej w sektorze logistycznym. Jak komentuje sam laureat: „Jestem zaszczycony przyznanym tytułem i dumny, że w barwach Panattoni przez ostatnie 14 lat mogłem rozwijać branże obiektów przemysłowych w Polsce. Tym samym jako deweloper mamy udział w tworzeniu tysięcy miejsc pracy, a co najważniejsze - udało się nam pokazać, że Polska jest godnym zaufania partnerem czołowych gospodarek świata, dostosowując realizowane obiekty do koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej i niesionymi przez nią zmianami”.

Wkład w rozwój rynku Panattoni Europe jest bezprecedensowy. Tylko w 2018 r. deweloper wybudował w Polsce 1,2 mln m kw. nowej powierzchni (vs. 3,7 mln m kw. dostarczonych ogółem przez branżę w 2018 r.) o wartości 753 mln Euro (3, 2 mld PLN). 
Po sukcesach inwestycyjnych na głównych rynkach magazynowych – w Polsce Centralnej, w Wielkopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Warszawie – deweloper, jako jedyny dotąd w branży, docenił potencjał inwestycyjny mniejszych miejscowości ustanawiając rynki wschodzące i powołując do życia nowe lokalizacje w: Białymstoku, Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie, Grudziądzu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Bolesławcu, Stargardzie Szczecińskim, Nysie, Piątku, Radomsku, Kutnie, a teraz w Legnicy. Tym samym Panattoni Europe nie tylko wzbogacił mapę magazynową Polski o nowe lokalizacje, ale i zaktywizował mniejsze regiony zwiększając ich atrakcyjność inwestycyjną. Ponadto, w 2018 roku rynek otrzymał nowe możliwości, dzięki zainaugurowaniu przez Panattoni Europe nowej formuły - City Logistics Parks. W Polsce jest już pięć takich inwestycji - City Logistics Warsaw I, City Logistics Warsaw II, Warsaw Airport, City Logistics Wrocław I oraz Łódź I. 

Jak co roku Panattoni Europe przekroczył również granice bijąc rynkowe rekordy powierzchni inwestycji. Na początku 2018 r. deweloper ogłosił stworzenie Central European Logistics Hub – największego w Polsce kompleksu logistycznego o planowanej powierzchni 400 tys. m kw., zlokalizowanego w Łodzi, który przyczynił się do stworzenia Nowej Dzielnicy Przemysłowej przez Miasto Łódź. W kwietniu 2018 r. Panattoni rozpoczął realizację największego obiektu dystrybucyjnego w Polsce ze względu na wielkość powierzchni budynku w podstawie. Jest nim główny magazyn dla Leroy Merlin o powierzchni 123 600 tys. m kw., zaś w październiku odbyła się inauguracja budowy największej fabryki zmywarek (58 500 m kw.) BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, realizowanej w myśl koncepcji Przemysłu 4.0.

Tworzenie nowych miejsc, zwłaszcza bliżej miast lub w ich granicach, w przypadku Panattoni coraz częściej przyjmuje charakter inwestycji typu brownfield. Deweloper podejmuje się rewitalizacji obszarów pod nowe obiekty, zajmując się gruntami wymagającymi remediacji terenów i uruchomiania procedur wyburzania starych budynków i budowania w ich miejsce nowych, o lepszych parametrach ekologicznych. Tylko w 2018 roku Panattoni wydał blisko 2 mln PLN, by móc zrealizować nowe inwestycje o wyższych parametrach technicznych, ale przede wszystkim – ekologicznych. Dodatkowo, deweloper od lat wprowadza do swoich obiektów rozwiązania zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Stosowane w nich reguły środowiskowe to przede wszystkim podwyższona izolacyjność ścian i dachów, a także szczelność budynków, dzięki czemu zmniejszana jest emisja spalin i dwutlenku węgla, a także zwiększana oszczędność energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynku. Ponadto, nowoczesne instalacje technologiczne umożliwiają rekuperację, czyli odzysk ciepła za pomocą wymienników obrotowych. Obiekty wyposażone są w oświetlenie LED i czujniki ruchu w strefie jego intensywnych zmian (pick towery) czy czujniki ruchu w węzłach sanitarnych. Panattoni Europe również wspiera swoich klientów w przygotowywaniu obiektów do certyfikacji środowiskowych LEED i BREEAM, czego ciekawym przykładem jest chociażby zielony cross-dock dla DB Schenker o metrażu 9 300 m kw.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »