Gospodarka » Przemysł

Panattoni Park Lublin spiżarnią dla polskich produktów – blisko 7 500 m kw. dla Spiżarnia SJ

Panattoni Park Lublin spiżarnią dla polskich produktów – blisko 7 500 m kw. dla Spiżarnia SJ
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce podpisał kontrakt ze Spiżarnia SJ, zajmującą się dystrybucją polskich produktów spożywczych na rynek Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma wynajęła blisko 7 500 m2 w Panattoni Park Lublin.

Firma Spiżarnia SJ, zajmująca się eksportem oraz dystrybucją polskich produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wynajęła w Panattoni Park Lublin blisko 7 500 m2. Powierzchnia magazynowa zajmie 6 800 m2, a biurowa 570 m2. Ze względu na branżę FMCG, w której działa najemca, część magazynu będzie zawierać wydzielone trzy zakresy temperaturowe w przedziale od 2°C do 8°C. Wynajęta powierzchnia posłuży firmie Spiżarnia SJ jako centralny magazyn logistyczny - obok już istniejących w Londynie, Manchesterze, Lincoln oraz Portadown w Irlandii Północnej. Będzie równocześnie pełnić funkcję reprezentacyjną, stanowiąc główną siedzibę najemcy. W rozmowach i w finalnym podpisaniu kontraktu pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Region Lublina z populacją sięgającą 2,2 miliona mieszkańców w województwie pozostaje logistycznym i biznesowym centrum środkowo-wschodniej Polski. Lublin zaś jest największym miastem wschodniej części kraju z ok. 350 000 mieszkańców z ogromnym potencjałem i strategią przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Jak twierdzi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe z Panattoni Europe: "Silna strategia przyciągania inwestycji zagranicznych nie ogranicza lokalnych firm, które działają globalnie, czego przykładem jest Spiżarnia SJ. Jesteśmy dumni, że nasze nowoczesne powierzchnie magazynowej wspierają te firmy w ich ekspansji i w aktywności biznesowej opartej o najwyższe standardy". Potrzebę powstania powierzchni magazynowej klasy "A" potwierdza również najemca: "Specjalizujemy się w dystrybucji polskich produktów spożywczych na rynku brytyjskim, a zapewnienie konkurencyjnych cen oferowanych przez nas towarów jest możliwe dzięki realizacji zamówień bezpośrednio z Polski. Nowoczesna powierzchnia magazynowa klasy A, do której dotychczas nie mieliśmy dostępu w Lublinie, wzmocni nas w realizacji misji nieustannego wspierania rozwoju naszych Klientów poprzez tworzenie dla nich konkurencyjnych rynkowo rozwiązań, w oparciu o partnerstwo handlowe oraz poszanowanie zasad rzetelności kupieckiej. Z pewnością też przyczyni się do rozwoju naszej firmy" - powiedział  Karol Wroński, współwłaściciel firmy Spiżarnia SJ.

Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych JLL, komentuje: "Spiżarnia chciała przenieść się z budynku klasy B do nowoczesnego obiektu i objąć większą powierzchnię o wyższym standardzie, w pełni dostosowaną do specyfiki działalności dynamicznie rozwijającej się firmy zajmującej się dystrybucją produktów spożywczych na rynku brytyjskim. Podpisanie umowy najmu w Panattoni Park Lublin budowanym na zasadach spekulacyjnych to również bardzo pozytywny sygnał dla rynku lubelskiego, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę zarówno najemców, jak i deweloperów realizujących wysokiej jakości projekty magazynowe z atrakcyjnymi stawkami najmu.

Panattoni Park Lublin to nowoczesny kompleks o charakterze produkcyjno-technologicznym,  położony  w pobliżu dróg ekspresowych S12, S17 i S19, na terenie podstrefy Lublin, Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Park składa się z jednego obiektu o planowanej powierzchni 72 000 m2 a przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje w ramach parku, mogą korzystać z pomocy publicznej, stanowiącej pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych (PIT/CIT), udzielanej z tytułu zarówno poniesionych nakładów inwestycyjnych, jak i tworzenia nowych miejsc pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »