Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Papier, guzik, piórko …. projektujemy kolaże

Papier, guzik, piórko …. projektujemy kolaże
Zobacz więcej zdjęć »
Na najbliższych „Warsztatach twórczego rozwoju” w Centrum Janki dzieci zapoznają się z techniką kolażu artystycznego. Zajęcia poprowadzą artyści z Fundacji Atelier, którzy zaprezentują podstawy projektowania znaków graficznych.
W sobotę, 15 października w Centrum Janki odbędzie się VI edycja zajęć plastycznych dla dzieci pod nazwą „Warsztaty twórczego rozwoju". Podczas spotkania mali artyści poznają technikę kolażu artystycznego i zaprojektują "Tabliczki na drzwi". Będą to znaki graficzne wykorzystujące inicjały dzieci i zarazem odzwierciedlające ich zainteresowania. Uczestnicy warsztatów będą pracowali z takimi materiałami jak kolorowe papiery, krepiny, plastelina czy też cekiny, piórka, słomki i guziki. Zajęcia odbędą się w 3 turach, w godzinach: 10.00 - 11.30, 11.45 - 13.15, 13.30 - 15.00. Wstęp jest bezpłatny.

Hasłem przewodnim wtorkowego spotkania (18 października) organizowanego specjalnie dla przedszkoli będzie „Guzik - Mój świat". Program tych zajęć, podobnie jak sobotnich, obejmuje praktyczne zajęcia z wykorzystaniem techniki kolażu artystycznego. Przedszkolaki nauczą się projektowania znaków graficznych przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych materiałów plastycznych.

Projekt „Warsztaty twórczego rozwoju" to cykl zajęć edukacyjnych prowadzonych w Centrum Janki, podczas których dzieci poznają wszystkie środki plastycznego wyrazu - od szkicowania, przez techniki tradycyjne i mieszane, aż do tworzenia kolaży i kompozycji z elementami grafiki. Każdorazowo, artyści przybliżają uczestnikom specyfikę przyborów malarskich i pokazują, jak ich używać w ramach technik przewidzianych na dany dzień. Ideą warsztatów jest nauka poprzez zabawę, która jednocześnie kształtuje rozwój artystyczny najmłodszych oraz ich wrażliwość na kolor, formę i światło. Program obejmuje zajęcia dla dzieci od 3 roku życia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez email: kontakt@effectivepr.pl. Każde dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający udział w warsztatach. Terminy kolejnych zajęć można sprawdzać na bieżąco pod adresem: http://www.facebook.com/warsztatytworczegorozwoju.

„Warsztaty twórczego rozwoju"
Centrum Janki, foyer kina Cinema City
ul. Mszczonowska 3, 05-090 Janki k/Warszawy
Sobota, 15 października 2011 r. od g. 10.00 do 15.00 - zajęcia dla dzieci i rodziców
Wtorek, 18 października 2011 r. od g. 10.00 do 11.30 - zajęcia dla zorganizowanych grup przedszkolnych

Patronat medialny nad „Warsztatami twórczego rozwoju" objęli: portal Czasdzieci.pl, portal Galeriehandlowe.pl, Gazeta WPR oraz Radio Bajka.

Właścicielami Centrum Janki są:
• Spółka celowa CH Janki Sp. z o.o. należąca do GE Capital Real Estate Polish Retail Holdco Sarl. Asset Manager: GE Real Estate Poland Sp. z o.o.
• Leroy Merlin Inwestycje Sp. z o.o.
• Cinema City Sp. z o.o.
• Taima Investments Sp. z o.o.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »