Firma » Biznes

Park 49 w Göteborgu razem z marką WICONA stawiają nacisk na zrównoważony rozwój.

Park 49 w Göteborgu razem z marką WICONA stawiają nacisk na zrównoważony rozwój.
Zobacz więcej zdjęć »
Ten spektakularny budynek składający się z 10-piętrowej części biurowej i 5-piętrowego skrzydła, powstał w sąsiedztwie zielonego symbolu miasta - The Garden Society of Gothenburg. Woda, zieleń i zrównoważony rozwój, charakteryzują Park 49.Marka WICONA jest dostawcą systemów użytych do tego projektu.

       

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNatura będąca motywem przewodnim podczas projektowania Parku 49 znajduję odzwierciedlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Wyższa część biurowca jest biała i symbolizuje lodowiec, niższa natomiast swoim kolorem przypomina zieloną barwę oceanu. Taki zabieg był możliwy poprzez zastosowanie techniki sitodruku po wewnętrznej stronie szklanej elewacji. Dodatkowo na zewnątrz zostały przymocowane białe lamele, które poza funkcją estetyczną, wraz z sitodrukiem na szkle pełnią rolę osłony przeciwsłonecznej. Dzięki temu budynek zużywa mniej energii podczas procesu chłodzenia. 

Najbardziej charakterystycznym elementem zrównoważonego rozwoju jest jednak taras, który nie tylko przykuwa uwagę fantastycznymi widokami, lecz przede wszystkim faktem, iż został zaprojektowany jakby był częścią sąsiedniego parku. To wyjątkowe miejsce spotkań oraz kolejny zielony symbol Göteborgu. 

Lokalizacja, ambicje oraz trendy sprawiły, że Park 49 posiada wiele inteligentnych rozwiązań klimatycznych, dzięki którym budynek zużywa zaledwie 50 kilowatogodzin na metr kwadratowy. Biurowiec zdobył certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Certyfikacja oznacza, że budynek ​​spełnia szereg kryteriów, które dotyczą między innymi zrównoważonego budownictwa i udoskonalania obszaru.

Do stworzenia tak spektakularnego i wyjątkowego obiektu projektanci zdecydowali się na użycie fasad oraz okien marki WICONA. W projekcie zostały wykorzystane dwa różne rodzaje elewacji. Pierwsza to fasada WICTEC 50 EL z oknami WICLINE 75 o wąskich profilach, które dzięki swojemu designowi umożliwiaj uzyskanie maksymalnej przejrzystości oraz komfortu dzięki maksymalnemu dostępowi światła dziennego. Druga fasada została dostoswana do indywidulanych potrzeb projektu, a do jej wykonania użyto WICTEC 50 EL evo. Oba rozwiązania opierają się na konstrukcji elementowej, co oznacza możliwość odtworzenia nawet najbardziej wymagającego projektu oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu i łatwemu montażowi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »