Gospodarka » Maszyny

Parking na miarę XX wieku, czyli wielofunkcyjne multigaraże

W Polsce można je spotkać coraz częściej, zwłaszcza w dużych miastach. Wydają się być idealną alternatywą dla zatłoczonych parkingów. Co warto wiedzieć na temat multigaraży?

Poruszanie się samochodem to standard, nie dziwi też fakt że w dzisiejszych czasach posiada je coraz więcej osób. Sporym problemem okazuje się jednak brak miejsca parkingowego - to codzienność na dużych osiedlach, ale także w okolicach biurowców czy dużych firm. 
 
Ekonomiczne rozwiązanie
 
Zamiast dwóch miejsc – dwanaście. Jak to możliwe? Zasada działania parkingu wielopoziomowego jest prosta. Konstrukcja ta opiera się na cichobieżnym silniku hydraulicznym, która napędza platformy a na tych z kolei parkować mogą samochody. Budowa ta jest całkowicie bezpieczna, ponieważ wykonana została ze stali i szkła, a są to materiały odporne na ewentualny pożar. Ponadto każdy multigaraż zamontowane ma specjalne czujniki stref bezpieczeństwa i sygnalizatory konkretnych faz pracy. Całość prezentuje się estetycznie, a samą obudowę można zaprojektować do potrzeb. Użytkownicy parkingu mogą z niego korzystać za pomocą pilota zdalnego sterowania lub indywidualnego kodu PIN. 
 
Polskie innowacje
 
Niezależny i samoobsługowy system wielopoziomowego parkowania to system polskiego przedsiębiorstwa  Multiparking Sp. z o. o. Zarówno etap produkcji jak i montażu odbywa się w naszym kraju. Firma zapewnia profesjonalne doradztwo od prac projektowych, przez montaż, aż po późniejszy serwis. Poprzez konstrukcje Multigarażu istnieje możliwość zwielokrotnienia wydajności parkingowej, a właśnie tego potrzebują zatłoczone osiedla i ulice. Ten niezależny system parkowania rozwiąże problem braku miejsca parkingowego również tam, gdzie obowiązują przepisy ograniczające możliwość parkowania. Dostępne wersje to:
Sedan 8 miejsc
Sedan 10 miejsc
SUV 10 miejsc
Sedan 12 miejsc
W multigarażach co pół roku zapewniony jest przegląd mający na celu sprawdzenie wszystkich systemów konstrukcji. Producent gwarantuje sprawdzenie luzu łańcuchów, łożysk i panewek, diagnostykę elektroniki oraz szczelność układu hydraulicznego. 
 
Możliwości dostosowane do potrzeb
 
W porównaniu z klasycznym systemem parkowania, multigaraże zajmują nie tylko mniej miejsca, ale są również bardziej przyjazne dla środowiska. Znacznie zmniejszony zostaje nie tylko hałas, ale także emisja spalin. Konstrukcja jest w pełni bezpieczna, a do tego dzięki ograniczonemu dostępowi do aut osoby nieuprawnione nie mogą się dostać na parking – wyeliminowane zostają wówczas niechciane kradzieże. 
 
Artykuł powstał przy współpracy z http://www.weldon.pl/konstrukcjestalowe/multigaraze/ 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redaktorka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »